
Tramišak: Projekti vrijedni milijardu eura će u sljedećih nekoliko godina doći u OBŽ
Prvi službeni sastanak s predsjednikom Vlade RH Andrejom Plenkovićem osječko-banjska županica Nataša Tramišak održala je uoči svečane sjednice Senata osječkog sveučilišta, a razgovaralo se o brojnim temama strateškog interesa za OBŽ.
- Na prvom mjestu je izgradnja KBC-a Osijek, najveće investicije na području istočne Hrvatske, čija se vrijednost procjenjuje na 800 milijuna eura, zatim Regionalnog centra za gospodarenje otpadom, ali i ulaganja u osnovne škole, sustav obrazovanja i visoku znanost. Zahvaljujem na podršci u realizaciji tih strateških projekata vrijednih milijardu eura, koji će zasigurno u sljedećih nekoliko godina doći u OBŽ - najavila je Tramišak.
Županica je zahvalila na dolasku, održanom radnom sastanku i podršci. Predsjednik Vlade Andrej Plenković je pak, dotičući se razgovora sa županicom Natašom Tramišak, napomenuo da su se oni vodili oko velikih projekata za budućnost Osječko-baranjske županije, prije svega, o izgradnji novog Kliničkog bolničkog centra, koji Vlada snažno podupire.
- Tu je izgradnja Centra za gospodarenje otpadom i nastavak ulaganja u škole. Jučer smo uručili jedan dio ugovora, natječaji u okviru Nacionalnog plana oporavka i otpornosti i dalje traju i vjerujem da će u tom povijesnom ulaganju u više od tisuću škola u Hrvatskoj i OBŽ dobiti nove i preuređene škole - rekao je Plenković.
Dodao je kako je HDZ pokazao izuzetnu snagu na ovim izborima osvojivši 24 od 35 općina, pet od sedam gradova, a među neovisnima koji su izabrani postoji niz onih koji su izabrani uz potporu HDZ-a. Plenković je uputio čestitku svim kolegicama i kolegama za prikazanu sjajnu angažiranost i rad, a stigla je i nagrada birača u smislu povjerenja.