REMI ZA KRAJ PRVENSTVA

Osječanke proslavile 25. naslov, igračice Hajduka im čestitale u špaliru
Objavljeno 9. lipnja, 2024.

Maja Joščak, kapetanica Osijeka i najbolja igračica Supersport Prve HNLŽ, primila je pehar namijenjen hrvatskim prvakinjama iz ruku dopredsjednika HNS-a Ante Vučemilovića-Šimunovića i glavnog instruktora HNS-a Petra Krpana koji su im uručili medalje.

Nogometašice Osijeka po 25. puta proslavile su naslov prvakinja, kojeg su osigurali puno prije nedjeljnog posljednjeg kola s Hajdukom. Remi u Gradskom vrtu sa Splićankama od čak šest pogodaka, po tri u svakoj mreži, nije na kraju imao utjecaj na konačni poredak. Uoči same dodjele pehara i priznanja lijepu gestu uradile su nogometašice Hajduka, koje su prvenstvo okončale na drugom mjestu. Zajedno s mlađim uzrastima ŽNK Osijek, stvorile su špalir u čast novim-starim prvakinjama što je običaj koji se itekako primjenjuje u zemljama s razvijenom sportskom kulturom. Na pobjedničkom postolju potom je uslijedilo slavlje, konfeti i baklje uz "Grad na Dravi danas slavi" te "Inati se Slavonijo".

Sama utakmica bila je vrlo zanimljiva, ali se vidjelo posebice na igračicama Osijeka da devetog dana lipnja, kada je većina prvenstava u Europi gotovo prije više od dva tjedna, nemaju više onu energiju i koncentraciju kao tijekom sezone. Iskoristile su to igračice Hajduka kojima je susret s najboljom hrvatskom ekipom bio veliki motiv. U prvih deset minuta postignuta su dva pogotka. Osječanke su povele u 2. minuti kapetanica i najbolja igračica protekle sezone, Maja Joščak, koja je primila pehar i za najbolju igračicu, lijepo je pogodila u sam kut vratarke Hajduka Fiket. U 10. minuti izjednačila je Janja Čanjevac. Primijetila je kako je vratarka Osijeka Anastasiadis nepotrebno istrčala i pogodila iza njezinih leđa, Osječanke su povele nakon što je glavom poentirala Marija Damjanović. Splićanke su do kraja prvog poluvremena stvorile dvije izgledne prigode, Grebenar je pogodila vratnicu, a Bagarić vanjski dio mreže iz voleja, no na odmor se otišlo s prednosti Osijeka. Bijele su u 60. minuti izjednačile preko svoje najbolje strijelkinje Grebenar, koja je osam minuta kasnije donijela gošćama vodstvo nakon što je istrčala sama pred Anastasiadis. Dojam je kako su linijske sutkinje malo zaspale i da je napadačica Hajduka bila u zaleđu. VAR kontrole u ženskom hrvatskom nogometu nažalost još nema. Prijetnja da Osječanke na samom kraju prvenstva dožive i prvi poraz trajala je do 75. minute. Tada je po drugi put mrežu Hajduka zatresla Maja Joščak koja je postigla pogodak za konačnih 3:3. Sezona u hrvatskom ženskom nogometu još nije završila.

Slijedi polufinale Kupa, Osječanke već sljedeće nedjelje dočekuju zagrebački Agram. Finale Kupa Hrvatske igra se tek 23. lipnja u Čakovcu. K.Lacković

ŽNK OSIJEK *3 (2)

ŽNK HAJDUK *3 (1)

OSIJEK - Stadion Gradski vrt. Sutkinja: Sabina Bolić Zagreb. Strijelkinje: 1:0 Joščak (2), 1:1 Čanjevac (10), 2:1 Damjanović (29), 2:2 Grebenar (60), 2:3 Grebenar (68), 3:3 Joščak (75). Žuti karton. Nevrkla Osijek. Crvenih kartona nije bilo.

ŽNK OSIJEK: Anastasiadis, Živković od 90. Barišić, Bulut, Damjanović od 90. Maya Lucia, Nevrkla, Joščak, Balić od 90 Žuljević, Lojna, Andrlić od 64.Pernar, Kirilenko od 87. Maričić i Lubina.

ŽNK HAJDUK: Fiket, Turkalj (od 4. Dulčić), Pedić, Bukač, Vlajčević (od 84. Prskalo), Kukavica (od 76. Petković), Bakalar, Sušak (od 46. Perković), Bagarić, Čanjevac, Grebenar.