SUPERSPORT PRVA HNL ZA ŽENE

Dinamo poražen u Gradskom vrtu, Lojna zabila u prvoj minuti
Objavljeno 26. svibnja, 2024.
Na Maksimiru se u nedjelju slavio naslov prvaka Hrvatske za nogometaše, a trenerica Ženskog nogometnog kluba Dinamo Marija Margareta Damjanović istovremeno je u Gradskom vrtu u susretu s Osijekom vodila svoju ekipu u prigodnoj slavljeničkoj majici. U ženskom nogometu odnosi su ipak drukčiji. Nogometašice Osijeka vladarke su hrvatskog ženskog nogometa. Ranije su već osigurale naslov prvakinja, a službena promocija dogodit će se 9. lipnja. Vjerujemo također u prigodnim majicama. U Gradskom vrtu nogometašice Osijeka su svladale Dinamo. Na kraju je bilo 2:1, a sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Prvi već u prvoj minuti, a strijelac vodećeg pogotka za Osijek bila je Izabela Lojna koja se tako malo približila svojoj suigračici Loreni Balić na listi strijelkinja. Samo 11 minuta kasnije Balić je opet uradila korak više, postigavši pogodak za vodstvo Osijeka 2:0. Dinamo je u 32. minuti preko Bartolović smanjio vodstvo Osječanki. Premda je ostalo dosta vremena, Dinamo više nije postigao pogodak i tako drugi put ove sezone Gradski vrt napustiti neporažen. Jer podsjetimo, jesenas su odigrali utakmicu u Osijeku 1:1, ali je kasnije administrativno susret registriran 3:0. Ovaj put nema dvojbe Osijeku su pripali bodovi. Slijedi ponovno stanka zbog okupljanja reprezentacije, a nakon toga posljednje prvenstveno kolo u kojem će Osječanke dočekati Hajduk. Sezona za naše nogometašice tada ne završava. Slijedi tek onda polufinale, a zatim i finale Kupa Hrvatske. K.Lacković
OSIJEK *2 2

DINAMO *1 1

OSIJEK - Stadion Gradski vrt. Sudac: Ivan Dragun Otok. Strijelkinje: 1:0 Lojna 1., 2:0 Balić 12., 2:1 Bartolović 32. Žutih i crvenih kartona nije bilo.

OSIJEK: Anastasiadis, Živković od 40. Pernar, Bulut od 50. Maya Lucia, Damjanović, Nevrkla, Joščak, Balić, Lojna, Andrlić od 81. Barišić, Kirilenko i Lubina.

DINAMO: Tomkić od 46. Filipović, Kopić, Žagar od 88. Kashmina, Spajić, Jyoti od 46. Huzanić, Stanić, Taritaš, Zdunić, Grdiša, Stančić od 67. Pisda i Bartolović.