USPJEH MLADIH OSJEČKIH STRIJELACA U LONATU

Gudelj i Karakaš osvojili trap trio srebro
Objavljeno 21. svibnja, 2024.
Dok u Osijeku tek počinje, u talijanskom Lonatu je završen dio EP-a u gađanju letećih meta disciplina trap. U pojedinačnoj konkurenciji najbolji rezultat ostvario je Giovanni Cernogoraz, koji je pucao u finalu, gdje je zauzeo šesto mjesto. No medalje ipak odlaze u Hrvatsku, a osvojio ih je naš juniorski tercet, koji čine i dva člana GSD-a Osijek 1784. Uz Tonjai Gudelja i Janoša Karakaša na postolju je završio i Mateo Zrinski (Plemenitaš). U novoj disciplini trap trio (svaki član otpuca po 50 meta u kvalifikacijama) naši su traperi osvojili srebrno odličje. Prvo su u kvalifikacijama zauzeli drugo mjesto sa 134 pogotka (Karakaš 45, Gudelj 45, Zrinski 43), nakon što su u raspucavanju bili bolji od Slovaka (5-4). U meču za zlato bolja je pak bila Češka (6-2), ali naši strijelci i trener Goran Blažević zaslužuju čestitke, jer ovo su prve trap juniorske medalje s velikih natjecanja koje stižu na Pampas. U istoj disciplini nastupili su i naši seniori, koji zsu auzeli šesto mjesto sa 139 pogodaka (Cernogoraz 47, A. Glasnović 46, Ravalico 46). Jedan pogođeni glineni golub više donio bi raspucavanja za finale i utakmicu za treće mjesto, a pobjednik natjecanja je Ukrajina, koja je svladala Tursku 6-2. N.B.