NIŠTA OD IZNENAĐENJA NA BOSUTU

Bilo je zrno neizvjesnosti, ali Rijeka se nije dala iznenaditi
Objavljeno 6. prosinca, 2023.

Čudo kraj Bosuta ipak se nije dogodilo. Nogometaši Cibalije završili su svoj put u Kupu Hrvatske nakon što su u susretu osmine finala poraženi od Rijeke sa 3:1. Nisu se Vinkovčani dali lako slomiti, ali na kraju ipak nisu mogli parirati gostima, koji su u Vinkovcima opravdali ulogu velikog favorita i u kombiniranom sastavu pobijedili cibalijaše s plus dva.

Iako se činilo da će Riječani imati lak posao, Kup je još jednom pokazao da favoriti itekako dobro moraju uprijeti za pobjedu. Morali su i Riječani u Slavoniji, no na kraju je sve ispalo u skladu s očekivanjima. Gosti su poveli u 32. minuti nakon lijepe akcije koju je završio Franjo Ivanović udarcem s desetak metara za 0:1. Na novi pogodak čekalo se do 73. minute, kada je ponovno u glavnoj ulozi bio Ivanović i drugi put svladao domaćeg vratara Ivana Križanovića za 0:2. Činilo se tad da je sve gotovo, ali domaći nogometaši nisu se predavali i za to su bili nagrađeni u 75. minuti, kada je Jurica Bajić pucao iz slobodnog udarca, vratar Rijeke Martin Zlomislić kratko je odbio loptu na koju je natrčao Karlo Miljanić i pogodio za 1:2. Vratio je nadu domaćima da možda mogu nešto napraviti, ali šest minuta prije kraja susreta tu nadu Vinkovčana ubio je Slavonac iz redova Rijeke, Alen Grgić, koji je zabio za konačnih 1:3 i prolazak Rijeke među osam najboljih hrvatskih momčadi u Kupu.

U utorak je utakmicom u Varaždinu, gdje je istoimeni domaćin pobijedio Istru 1961 sa 3:2, kompletirana osmina finala hrvatskog kupa. Rijeka i Varaždin su kao posljednji prošli u četvrtzavršnicu, a još prije su je osigurali Hajduk, Rudeš, Osijek, Dinamo, Gorica i Lokomotiva. I. Liović
CIBALIA       1 (0)

RIJEKA       3 (1)

VINKOVCI - Gradski stadion. Gledatelja: 800. Sudac: Mario Zebec (Varaždin). Strijelci: 0:1 Ivanović (32), 0:2 Ivanović (73), 1:2 Miljanić (75), 1:3 Grgić (84). Žuti kartoni: Belančić, Bosak, Pejić (Cibalia)

CIBALIA: Križanović, Išasegi, Lasić, Crnčec, Belančić, Bosak (od 90. Šarić), Pereira, Bajić (od 77. Lišnić), Vrdoljak (od 90. Buić), Pejić (od 83. Caimanque), Miljanić (od 90. Soldo)

RIJEKA: Zlomislić, Bogojević (od 63. Yansane), Galešić, Radeljić, Smolčić, Petrovič (od 63. Banda), Hodža, Grgić (od 86. Juncaj), Ilinković (46. Veiga), Janković, Ivanović (od 79. Pašalić)