PORAZ VINKOVČANA

Nije pomoglo ni čak 15 pogodaka Filipa Mažurana
Objavljeno 27. studenog, 2023.
Rukometaši Bjelin-Spačve Vinkovci doživjeli su treći ovosezonski poraz u Ligi B Paket24 Premijer lige. Na gostovanju u samoborskim Rudama poraženi su od domaćeg Rudara s pomalo košarkaškim rezultatom - 42:35. Na kraju uvjerljiv poraz premda su na odmor otišli s izjednačenim rezultatom (17:17), a nakon što su prethodno sustigli domaću prednost od čak sedam razlike. Posebno raspoložen u vinkovačkim redovima bio je Filip Mažurana, koji je postigao 15 pogodaka. Nije pomoglo jer je posebno “curilo” u vinkovačkoj obrani. Uostalom, svjedoče tome i čak 42 primljena pogotka. Inače odlični vratari Bjelin Spačve Sandro Kolar i Dražen Stojanović kombinirano su obranili samo pet lopti, ali pokraj propusne vinkovačke obrane i nisu mogli imati puno bolji učinak. Poraz je zapravo manje loša stvar koja se dogodila vinkovačkom premijerligašu na utakmici. Spasoje Pekić, jedan od stožernih obrambenih igrača, slomio je palac desne ruke, pa ga neko vrijeme neće biti. Hendikep je to u završnici Lige B u kojoj Bjelin-Spačva tri kola prije kraja osnovnog dijela sezone zauzima drugo mjesto u B skupini. Jednu od prve tri pozicije koje vode u Ligu za prvaka osigurat će još jednom pobjedom iz preostala tri ogleda protiv Ribole Kaštele i KTC-a u Vinkovcima te eventualno kod NEXE-a u Našicama. K.L.
RUDAR        42 (17)

BJELIN SPAČVA        35 (17)

SAMOBOR - Osnovna škola Rude. Suci: Dražen Anušić Klis i Dubravko Vukovac Solin.

RUDAR: Gošić 11+1, M. Bartolić 1+0, Martinko 2, Runtas 3, Glivetić 10-7, M. Štajnkler 6, Škiljan, Gaća, Trčak 1, Lencović 3, T. Štajnkler 1, Grgečić 4, Kasap, G. Bartolić 4, Lopac 7 i Ćosić 1.

BJELIN SPAČVA VINKOVCI: Kolar 2+1, Stojanović 2+0, Greganić 4-2, Žulj 2, Božićević 1, Matanović 3, Lasić 3, Mažurana 15, Pekić, Mandić 3, Jakirčević, Hideg i Marić 4.

SEDMERCI: Rudar 8-7, Bjelin Spačva Vinkovci 3-2; ISKLJUČENJA: Rudar 16 minuta Gošić 2, M. Štajnkler 2, Škiljan 2+2, Grgečić 2, G. Bartolić 2, Lopac 2+2, Bjelin Spačva-Vinkovci 12 minuta Greganić 2, Božičević 2, Matanović 2, Lasić 2, Mandić 2, Hideg 2.