BEZ BODOVA U VARAŽDINU

Osječanima je plasman u Ligu za prvaka ostao samo teorija
Objavljeno 20. studenog, 2023.

Gostovanje u Varaždinu bilo je posljednja prilika rukometašima Osijeka za povratak u borbu za Ligu za prvaka. Varaždinci su u 3. kolu odnijeli bodove iz Zrinjevca, pa bi samo sličan uzvrat na gostujućem terenu u Graberju omogućio Osječanima borbu za elitu.

Treba reći kako sastav Frane Veraje nema nikakav sličan imperativ. Zasad zadovoljavajuće brode kroz prvenstvo i, po svemu sudeći, izbjeći će borbu za opstanak. Nakon Varaždina jasnije je da će Osječani ponovno igrati Ligu za ostanak, u koju će ući s lijepom zalihom bodova, a do kraja prvenstva pobjedama protiv Karlovca i eventualno s gostujućim bodovima kod Gorice mogli bi potvrditi svoju poziciju. U Varaždinu su na kraju doživjeli poraz. Bilo je 35:29 za domaćina, pa su gosti s Drave nizvodno bez izgleda. Premda, Osječani su sjajno ušli u utakmicu. Vodili su sa 5:0. Varaždincima je to bio očito jasan signal, malo-pomalo otapali su prednost gostiju, već u 14. minuti stigli su do vodstva 8:7, a do odmora već je bilo 17:14 za Varaždince. Na početku drugog poluvremena Osječani su još pokazivali određene znakove, kada su dvaput imali gol zaostatka. U 47. minuti domaći imaju šest pogodaka prednosti, narasla je u jednom trenutku njihova prednost i na plus devet, pa je na kraju rezultat realan odnos snaga na terenu. Kod Osječana Hećimović je imao deset obrana. Uz Čička, najviše pogodaka, po četiri, postigli su braća Ivan i Martin Lukac. Trener Osječana Frano Veraja prigodu je pružio i mladom Noi Kovačeviću. Mladić iz osječkog pomlatka koji igra na poziciji desnog krila prihvatio je trenerovo povjerenje postigavši dva pogotka. Noa Kovačević je inače sin Hrvoja Kovačevića, nekad dobrog (malo)nogometaša, godinama poslije istaknutog suca na svim malonogometnim turnirima i terenima.

Krešimir Lacković
VARAŽDIN 1930       35 (17)

OSIJEK       29 (14)

VARAŽDIN - Dvorana Graberje. Suci: Dalibor Jurinović Zadar i Marko Mrvica (Biograd na Moru)

VARAŽDIN 1930: Šutalo 12+0, Varšić, Matušec, Grubišić 15-7, Borovec 1, Trojko 3, Budinski 3, Novak 3, Kociper, Marčec 7, Vojnović, Vrbanec 1, Bajer, Šestak 1, Puček 1 i Tači

OSIJEK: Orlović 1+0, Hećimović 1 10+0, Mandarić, Purić 3, Zrno 2, Čičak 4-2, Ninaj 2, Carević 1, I. Lukac 4, Čurić 1, Goluža 1, Vuković 1, Vašarević 2, M. Lukac 4 i Liščić 1

SEDMERCI: Varaždin 1930 8-7, Osijek 4-2; ISKLJUČENJA: Varaždin 1930 6 minuta Trojko 2, Novak 2, Vrbanec 2, Osijek 12 minuta Zrno 2, Čičak 2+2, Carević 2, I. Lukac 2, Vašarević 2