Osijek pokazao da se ni velikih ne treba bojati
Senzacija izostala, našički su rukometaši s 29:28 slavili u Osijeku
Možemo se našaliti da je Osijek kao Kadetten Schaffhausen. Prošli utorak NEXE je minimalno kao gost svladao švicarskog prvaka (31:32), a dva dana poslije s također minimalnim rezultatom (28:29) našički rukometaši ostvarili su pobjedu u osječkom Zrinjevcu.
Izostala senzacija
Već sama činjenica da je NEXE teškom mukom došao do bodova kod najbližeg susjeda iz Premijer lige pripada u red “velikih vijesti”. Da je kojim slučajem Osijek u posljednjem napadu postigao pogodak bila bi to još veća senzacija, ali vjerojatno ne i najveća u hrvatskom klupskom rukometu. Čak ni u režiji Osijeka. Jer RK Osijek je jedini klub koji je svladao Zagreb u gostima. Bilo je to prilično davno 2007. godine, pa je ta utakmica već doživjela i punoljetnost. U tadašnjoj momčadi Osijeka bio je i današnji trener Frano Veraja. Priznao je nakon utakmice kako nije previše trošio vremena na taktičke analize i na pripremu. Jednostavno protiv NEXE-a to se činilo gubitkom vremena. Znao je da ne treba trošiti motivacijske govore svojim mladim igračima jer kud ćeš veći motiv za dokazivanjem od susreta s momčadi koja je na pragu prolaska među 16 u Europskoj rukometnoj ligi. I na tu kartu je također Veraja igrao. NEXE je u Osijek stigao izravno s puta. Znalo se da im je trenutno fokus na Europskoj ligi tako da je ovo faza sezone kada je NEXE ranjiv. Uostalom pokazale su to i neke ranije utakmice u Premijer ligi. Mučio se i prošli tjedan s Porečom, poraženi su od Sesveta. Uz to protiv Osijeka je trener NEXE-a Krešo Ivanković odmorio i sačuvao dosta stožernih igrača,
- Čestitke Osijeku na stvarno jako dobroj utakmici. Teškom smo ih mukom pobijedili, svjesni smo bili da smo prije dva dana igrali utakmicu u Švicarskoj, slijedio nam je put, a zbog toga i sljedeće utakmice koja nas očekuje u Europskoj ligi želio sam poštedjeti veći broj igrača, pa smo dali priliku drugima. Uostalom, imamo dovoljno veliku rotaciju. U prvom poluvremenu nismo iskoristili četiri penala, probudili smo se pred kraj prvog poluvremena. U drugom poluvremenu bilo je nervoza, vratili smo se, ali sretno smo i spretno završili utakmicu u našu korist - pričao je nakon osječkog susreta Krešo Ivanković.
Trener Osijeka Frano Veraja čak je nakon utakmice bio prilično samokritičan. Sebi je zamjerio što mu momčad na kraju nije stigla do senzacije.
- U prvom poluvremenu smo mogli otići na šest razlike i tada sam malo falio s izmjenama. Da sam tada sačuvao svježinu, možda bi na kraju bilo povoljnije za nas. Stvarno čestitke mojim dečkima na pristupu, motivu, želji. Nakon ovakve utakmice doista se nemamo čega bojati - poručio je Veraja, čijoj momčadi čak ni pobjeda ne bi igrala pretjeranu ulogu.
Nakon Osijeka Beograd
Osijek će nastaviti prvenstvo kroz Ligu za ostanak, a tamo se prebacuju samo osvojeni bodovi protiv momčadi koje također nastavljaju prvenstvo u Ligi za ostanak. Svoju prigodu za Ligom za prvaka Osijek je propustio na domaćem terenu protiv Zameta i Moslavine, gdje su prokockali tri boda. S ta tri boda i bod(ovi) s NEXE-om bi imali itekakvo značenje. Ovako Osijek treba uhvatiti još nešto zalihe do kraja Lige B, pa pripremiti se za drugi dio sezone i pokušaj osiguravanja opstanka bez imalo stresa. Zato ovaj slavonski derbi, koliko god dramatičan i zanimljiv bio, treba što prije zaboraviti. I u Osijeku, ali i u Našicama. Jer NEXE već u utorak gostuje u Beogradu kod Partizana u sklopu pretposljednjeg kola Europske lige. To je bio glavni razlog zbog čega je osječka utakmica odigrana već u četvrtak.
- Dobili smo jedan dan duže za odmor i pripremu za sljedeću utakmicu u Beogradu, gdje imamo prvu od dvije meč-lopte za plasman u drugu fazu natjecanja. Čekat će nas ovaj put puna dvorana jer dvije prethodne su igrali bez publike. No to će nam biti samo motiv više - poručio je trener NEXE-a.