Završio veliki kalibar, na vatrenoj liniji 25 i 50 m
Petak je prvi od ukupno deset natjecateljskih dana, a nudi i prva dva finala
Nižu se streljačka natjecanja u Osijeku, koji je domaćin čak triju europskih prvenstava. Elita Starog kontinenta za odličja se bori na streljani Pampas, gdje je već podijeljen prvi kontingent. Svoje obveze na vatrenoj liniji odradili su predstavnici u pušci na 300 metara, a njihovim stopama od danas kreću natjecatelji(ce) na 25 i 50 metara u pušci i pištolju. Za europski primat puca se u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji.
Kratak osvrt na prvi odrađeni EP: nastupili su predstavnici 16 zemalja, a ukupno je podijeljena 21 medalja. Najviše, osam, osvojili su reprezentativci Švicarske, koji imaju tri naslova prvaka, tri bronce i dva srebra. Strijelci iz još šest zemalja završavali su na postolju, a to su: Austrija (2,1,0), Poljska (1,2,1), Češka (1,0,2), Finska (0,1,0), Velika Britanija (0,1,0) i Rumunjska (0,0,1). Jedini hrvatski reprezentativac u tom društvu bio je Josip Kuna (GSD Osijek 1784), koji je u disciplini 300 m ležeći zauzeo 22. mjesto.
Konkurencija na EP-u u disciplinama na 25 i 50 metara bit će daleko brojnija, a nastupit će i veći broj hrvatskih strijelaca. To je jedna od prednost kada si domaćin ovako velike smotre, jer mogu nastupiti pištoljaši(ce) i puškaši(ce) koji u drugim okolnostima ne bi mogli biti dio streljačke elite.
U prethodna dva dana pristizali su natjecatelji, od kojih su neki odradili i prve treninge, te su se tako odmah mogli uvjeriti da je streljana Pampas i ovaj put "ulickana" do najsitnijih detalja, a ostaje vidjeti kakvi će biti rezultati do 17. ovog mjeseca, do kada traje ovaj drugi dio europskog streljačkog samita u gradu na Dravi.
Petak je prvi od ukupno deset natjecateljskih dana, a nudi nam i prva dva finala. Riječ je o seniorskoj pušci na 50 m u trostavu u obje konkurencije (za medalje se puca u 12.45 i 18 sati). Hrvatski aduti u pojedinačnom i ekipnom dijelu su Miran Maričić, Petar Gorša i Josip Sikavica, a na listi sudionika još su Darko Tomašević i Andrija Mikuljan, koji pucaju za tzv. ranking bodove (RPO). U ženskoj konkurenciji predstavljaju nas Marta Zeljković, Anamarija Turk i Estera Herceg.
Prošle godine na EP-u u francuskom Chateaurouxu Hrvatska je uzela dva odličja u disciplinama koje su sada na meniju u Osijeku. Oba su bila brončanog sjaja, a na postolju je završio tercet u ekipnom dijelu 50 m pištolj (Kačavenda, Posavec, Petričević) te Marta Zeljković i Miran Maričić, puška duet u trostavu na 50 metara. Nadajmo se da će i na domaćoj vatrenoj liniji naši predstavnici ostvariti rezultate vrijedne i poneke medalje.