Dinamo pobjedom protiv Varaždina proslavio 26. naslov prvaka
Nogometaši Dinama proslavili su 26. naslov hrvatskog prvaka pobjedom 2-1 protiv Varaždina na stadionu Maksimir pred 14.500 gledatelja u susretu 32. kola nacionalnog prvenstva.
Na proslavi 115. rođendana kluba, "Modri" su svojim navijačima podarili najljepši poklon, novi naslov prvaka koji su potvrdili 2-1 pobjedom protiv Varaždina.
Dinamo je nakon "nule" Rijeke i Hajduka na Rujevici i i prije utakmice protiv Varaždina osigurao naslov. Zagrebačkom klubu, najtrofejnijem hrvatskom klubu, to je 19. naslov od posljednje 21 odigrane sezone. U tom periodu jedino je Rijeka dvaput bila prvak.
Zagrebački klub je ove nedjelje slavio 115 godina postojanja, a veliki jubilej obilježen je tijekom cijelog vikenda nizom događanja u Zagrebu. Proslava je kulminirala nedjeljnom utakmicom protiv Varaždina na Maksimiru i novom pobjedom. Uoči početka utakmice nogometaša Varaždina priredili su špalir za nove prvake Hrvatske.
Prvu prijetnju domaćina vidjeli smo u devetoj minuti, s ruba kaznenog prosora pucao je Valinčić, ali preko gola. U 12. minuti Hoxha je ubacio sa strane, a Boršić je umalo postigao autogol, nakon što je glavom vratio loptu svom vrataru. Četiri minute kasnije velika pogreška Baraća mogla je skupo koštati goste. Pokušao je ispucati loptu, Beljo je postavio nogu, a lopta se odbila prema golu Varaždina pogodivši stativu.
Varaždinci su u prvi put ozbiljnije zaprijetili u 29. minuti, Latković je povukao kontru gurnuvši loptu do Vuka koji je pucao, no Livaković je bio dobro postavljen. U 43. minuti pokušao je i Stojković, ali Silić je bio spreman odbivši loptu u korner.
Dinamo je poveo u 48. minuti sjajnim golom Josipa Mišića koji je "opalio" s više od 20 metara pogodivši od prečke u gol. Samo tri minute kasnije gosti su izjednačili. Maglica je ubacio s desne strane, a Boršić glavom pogodio za 1-1.
U 54. minuti Vidović je imao veliku priliku za novu prednost domaćina, ali je Silić obranio. U 79. minuti gađao je Beljo iz okreta s ruba kaznenog prostora, ali je gostujući vratar još jednom obranio. No, tri minute kasnije Beljo nije promašio. Bila je to sjajna akcija Dinama. Stojković je uposlio Vidovića, ovaj vratio povratnu do Belje koji je pogodio za 2-1. Bio je to njegov ukupno 36. gol ove sezone, pri čemu 29. u prvenstvu.
Remi Rijeke i Hajduka u "jadranskom derbiju"
U derbiju 32. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Rijeka i Hajduk su na Rujevici pred 7.600 gledatelja odigrali bez golova, što je Dinamu i matematički donijelo novi naslov prvaka.
Hajduku je u "dalmatinskom derbiju" trebala pobjeda kako bi produžio nadu, no Splićani su remizirali i Dinamo je i prije večerašnjeg maksimirskog susret protiv Varaždina osigurao 26. naslov prvaka.
I Rijeka i Hajduk su bili oslabljeni ozljedama. Domaćini su bili bez Husića, Škorića, Fruka i Barišića, dok kod Hajduka nisu nastupili Krovinović, Diallo, Hodak i Skelin. Također, Rebića nije bilo zbog potresa mozga, a Šego ima kartone.
Uvodnih 20-tak minuta je proteklo bez izrazitih prilika iako je Rijeka imala laganu inicijativu. Prvo uzbuđenje na susretu vidjeli smo u 24. minuti kada je Pavić pucao s ruba kaznenog prostora, no Silić je obranio nakon što je lopta prošla kroz "šumu nogu".
Tri minute kasnije Silića je pokušao iznenaditi i Dantas, ali je Hajdukov golman bio spreman. Najveću priliku u prvom dijelu imao je Hajduk u 37. minuti. Livaja je sjajnom loptom uposlio Rokasa Pukštasa koji je izašao sam ispred domaćeg vratara, ali je pucao pored gola.
U 41. minuti veliku priliku je upropastila i Rijeka. Prvo je Silić obranio udarac Dantasa, a u nastavku akcije Šarlija je nespretno zahvatio loptu pogodivši gredu vlastita gola.
U 53. minuti vidjeli smo i pogodak. Hajduk je poveo preko Melnjaka, ali odmah je podignuta zastavica za zaleđe. Pokazalo se kako je asistent Brajković bio u nedozvoljenoj poziciji.
U 65. minuti Melnjak je ponovo bio u glavnoj ulozi, pucao je s ruba kaznenog prostora, ali pored gola. Nekoliko minuta kasnije i Dantas je mogao zaprijetiti, ali je loše pucao. Domaćin je ponovo zaprijetio u 80. minuti nakon ubačaja iz kornera, no Radeljić nije bio precizan. U 88. minuti sa 25 metara je pokušao Danatas, ali je Silić je bio spreman. U sudačkoj nadoknadi "škaricama" je pokušao zabiti Adu-Adjei, no bez opasnosti po vrata Hajduka.
Posljednju priliku na utakmici imala je Rijeka duboko u nadoknadi, glavom je pokušao Jurić, ali je pucao pored gola.
Večeras se još sastaju Dinamo i Varaždin. "Modri" su odigurali naslov prvaka, dok se Varaždinci bore za plasman u Europu.
Dinamo vodi sa 73 boda, Hajduk ima 12 bodova manje, Varaždin je treći sa 47 bodova, dok Rijeka na četvrtoj poziciji ima 43 boda.