Lawal je otišao, Puljanima milijuni
Pulski nogometni prvoligaš Istra 1961 potvrdio je u utorak ono što se posljednjih dana nagađalo - napadač Salim Fago Lawal ostvario je transfer u češku Viktoriju Plzen.
Prvi izlazni transfer Istre 1961 u ovom prijelaznom roku je odmah i rekordan, kako u povijesti Istre 1961, ali i kompletnog pulskog nogometa. Naime, prema neslužbenim informacijama, na Drosinu će stići rekordna odšteta od tri milijuna eura s dodacima, uz deset posto od idućeg transfera. Naravno, dio odštete pripada Akademiji Mavlon, iz koje je reprezentativac Nigerije stigao u Pulu.
Lawal je u dvije i pol godine za Zeleno-žute odigrao 64 utakmice u prvenstvu i kupu te postigao 15 golova uz dvije asistencije, naveli su iz Istre 1961 dodavši kako je Salim tijekom svog vremena provedenog u pulskom klubu dogurao do A reprezentacije Nigerije, s kojom je na Afričkom kupu osvojio treće mjesto.
- Zaista neponovljiv igrač koji nas je godinama uveseljavao golovima i punio svojom energijom - poručili su iz pulskog prvoligaša,
Sportski direktor kluba Saša Bjelanović primijetio je Lawala na turniru "Viareggio cup", doveo ga praktički besplatno, a sad će to postati rekordan transfer Istre 1961, financijski veći od onih koje su dosad ostvarili Mauro Perković, Monsef Bakrar i Beyatt Lekoueiry.