HNK VUKOVAR 1991RUJAN 2025FOTO: HNK VUKOVAR 1991
HNK VUKOVAR 1991
26.9.2025., 9:00
U GOSTE S OPTIMIZMOM

Domaćin je favorit, ali i Rijeka je bila pa Vukovarci iznenadili

Vukovarci danas (petak) igraju u Varaždinu, a na put su poveli i svog novog vratara Mateja Markovića

Prošlog tjedna u Borovu naselju vladala je neka čudna atmosfera. Trener Gordon Schildenfeld dobio je otkaz, njemački napadač Törles Knöll napustio je momčad i otišao nogometnu sreću tražiti u Saudijsku Arabiju, već neko vrijeme uz momčad nije sportski direktor.

No kad je u pitanju sportski direktor, to je već neka viša sila, ali se, srećom, Dražen Pernar oporavlja nakon što su vrhunski liječnici, na čelu s dr. Željkom Đurićem, izveli čudo i spasili njegovo veliko nogometno slavonsko srce.

U moru problema dogodila se jedna velika pobjeda koja je sve okrenula. Bila je to pobjeda Vukovara 1991 nad prvakom Rijekom (3:2) za prvi ovosezonski trobod i povratak dobre atmosfere u Borovo naselje. U međuvremenu je na trenersku klupu sjeo Silviijo Čabraja i Vukovarci su na valu optimizma otišli na noge Varaždinu, jednoj od hit-momčadi HNL-a u dosadašnjih sedam kola. Varaždinci su u prošlom kolu poraženi od Lokomotive, pa sad traže iskupljenje. Za poraz i lošu igru. Trener Varaždina Nikola Šafarić je nakon susreta s "lokosima" bio ljut i razočaran, kazavši kako je njegova momčad odigrala najgoru partiju otkad je trener te da u sljedećem susretu mora mnogo, mnogo bolje. Taj sljedeći je večerašnji (petak, 18 sati) s Vukovarcima.

- Poznajemo gospodina Čabraju, jako ga cijenimo kao kolegu i vrhunskog trenera. Ovo je novi izazov i za njega. Obično treneri dolaze u lošim trenutcima, a on je došao u jednom dobrom trenutku, nakon pobjede nad Rijekom. Sigurno su imali pozitivan tjedan, ali mi smo favoriti - poručio je Šafarić.

Bila je i Rijeka favorit u ponedjeljak u Slavoniji pa je kući otišla bez ičega.

- Izuzetno sam zadovoljan što je moj novi klub osvojio tri boda protiv Rijeke, kad sam vidio ushićenje igrača, to njihovo zadovoljstvo, znam da će nam to olakšati u utakmici s Varaždinom. Dečki su upisali prvu pobjedu u prvenstvu, pokazali da mogu jako dobro igrati, vraćati se iz zaostatka, najljepša nadogradnja ta tri boda bi bio uspjeh u Varaždinu - poručio je novi kormilar vukovarske momčadi Silvijo Čabraja, koji večeras računa na sve snage u crnom dresu, plus novi vratar, 29-godišnji Matej Marković, koji je otputovao s momčadi na sjeverozapad Hrvatske.

Nekadašnji kapetan Rudeša, koji je veći dio prošle sezone bio "jedinica" bugarskog Levskog, pa se onda preselio na klupu, potom i napustio klub, došao je među Vukovarce, kojima je vratarska pozicija rak-rana. Vukovar 1991 u sezonu je krenuo s Antonijem Đakovićem na vratima, ali on je odradio samo jednu utakmicu, onu s Lokomotivom na Maksimiru. U tom susretu je ozljeđen i od tada je out, a stanka će trajati vjerojatno do kraja polusezone. Potom je na vrata u 2. kolu s Dinamom trebao stati mladi Srđan Nedić, ali on je otjeran iz kluba. Nedić je pratio četničke stranice, a u Borovu naselju su donijeli odluku da za takve nema mjesta u njihovoj momčadi. Marino Bulat je iz trećeg prekomandiran u prvog vratara, uopće ne obavlja loše svoj posao, a sada će konkurenciju imati u Markoviću, koji je nakon nekoliko mjeseci bez posla stigao među Vukovarce i pretendira na mjesto prvog vratara.

Marković cilja “jedinicu”, a Vukovarci neki bodovni ulov u Varaždinu. 

Parovi 8. kola SuperSport HNL-a

Petak, 

18 sati

Varaždin - Vukovar 1991

Subota, 

16 sati

Rijeka - Istra 1961

18.45

Hajduk - Lokomotova

Nedjelja, 

16 sati

Gorica - Osijeka

18.15

Dinamo - Slaven Belupo