Bedem: Idemo dobiti Dinamo i opet ući u glavni ždrijeb
GOJKO MITIĆ
27.8.2025., 8:45
Supersport hrvatski kup

Bedem: Idemo dobiti Dinamo i opet ući u glavni ždrijeb

Nogometaši Bedema u samo četiri dana bit će izravni akteri dvaju povijesnih događaja. Prvi je otvorenje novoređenog stadiona u Vardarcu, gdje je u sklopu prvoga kola Treće HNL Istok poražen od domaćina 3:1.

Drugi događaj u kojem bi se aktualna momčad predvođena trenerom, nekadašnjim igračem Cibalije, Ivanom Žgelom mogla upisati u klupsku povijest bit će u srijedu u 16.30, kada će u sklopu pretkola Kupa Hrvatske ugostiti Dinamo iz Predavca, momčad koja u Ivankovo dolazi iz Bjelovarsko-bilogorske županije. Bedem je igrao dvaput u šesnaestini finala Kupa Hrvatske. Premijerno u sezoni 1994./1995. poražen je od tadašnje zagrebačke Croatije, a ne tako davno, 2017. godine, izgubio je u prvom kolu Kupa od Lokomotive u Ivankovu 3:0. Želja je treći put igrati u toj fazi natjecanja i ponovno u Ivankovo dovesti nekoga od prvoligaša, koji će sigurno doći u sjajne uvjete za hrvatske niželigaške prilike. Istina, ne tako dobre kao što su doživjeli u Vardarcu, ali u Ivankovu se ne može nitko požaliti na loš travnjak ili lošu infrastrukturu.

- Istina, mi imamo odlične uvjete, ne samo za seniorsku momčad nego i za naše mlađe uzraste, ali ovo što smo doživjeli i vidjeli u Vardarcu, djeluje mi nestvarno. Svaka čast svima koji su sudjelovali u izgradnji objekta i neka je takvih više nogometnih stadiona u Hrvatskoj - poželio je Ivan Žgela, inače domaći dečko, koji je momčad preuzeo u siječnju u dosta nezgodnom trenutku, no uspjeli su izboriti ostanak u Trećoj HNL Istok i plasman u pretkolo Kupa.

U odnosu prema prošloj sezoni momčad se prilično promijenila. Došlo je do nekih nesuglasica na razini Uprava - Općina, što je nekim igračima bio signal za odlazak. U međuvremenu se situacija smirila, u Bedem su stigli uglavnom igrači koji su prošli nogometnu školu Cibalije.

- Neću reći da smo znatno oslabljeni u odnosu prema prošloj sezoni, ali u toj rekonstrukciji kadra koja se dogodila ipak nedostaje više iskustva. No smatram kako je i sadašnja momčad dovoljno kvalitetna da može izboriti plasman u šesnaestinu finala Kupa. Dolazi nam u goste momčad našeg ranga, Dinamo iz Predavca igra kao i mi u Trećoj ligi, ali u sjevernoj skupini, u sezonu su ušli pobjedom nad Bilogorom, tako da ne sumnjam da je to kvalitetna momčad.

Zanimljivo je čuti kako se skupljaju informacije o klubovima, koji su uza sve moderne tehnologije i nove medije ipak još daleko od očiju javnosti, kao što je to s momčadi iz Predavca.

- Prate se intenzivno rezultati njihovih utakmica, što se objavljuje na društvenim mrežama. Kako je to klub iz okolice Bjelovara, imamo i kolege iz nogometa iz toga kraja, pa pokušavamo doći do svake informacije. U svakom slučaju, vjerujem da ćemo ih do početka utakmice prikupiti dovoljno - zaključio je Žgela.