epa11870681 Osasuna's Ante Budimir celebrates scoring the 1-0 goal during the Spanish LaLiga soccer match between CA Osasuna and Real Sociedad, in Pamplona, Spain, 02 February 2025. EPA/Villar Lopez
EPA
18.5.2025., 19:00
IDEALNA MOMČAD

Budimir u prilici ući u najbolju momčad lige

Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir, koji je zabio 20 prvenstvenih golova za Osasunu, jedan je od kandidata za ulazak u najbolju momčad španjolskog prvenstva. Kompanija EA Sports, sponzor organizatora natjecanja La Lige, nominirala je deset napadača, među kojima je i 33-godišnji Hrvat.

- Nevjerojatna sezona donijela je Budimiru nominaciju za najbolju momčad sezone u Španjolskoj - objavila je Osasuna.

Budimiru, trenutno trećem strijelcu španjolske lige, konkuriraju vodeća dva golgetera, Kylian Mbappe iz Real Madrida i Robert Lewandowski iz Barcelone. Nominirani su još napadači Raphael Dias Belloli (Barcelona), Lamine Yamal (Barcelona), Vinicius Junior (Real Madrid), Julian Alvarez (Atletico Madrid), Ayoze Perez Gutierrez (Villarreal), Dodi Lukebakio (Sevilla) i Antoine Griezmann (Atletico Madrid).

Među najboljih jedanaest igrača španjolskog prvenstva bit će uvrštena tri napadača. Osasuna je preko X mreže (Tvitter) pozvala svoje navijače da glasaju za Budimira na internetskoj stranici organizatora izbora najbolje momčadi lige. Glasanje je otvoreno do 23. svibnja.

Budimir je u četvrtak zabio drugi pogodak u prvenstvenoj pobjedi od 2:0 nad Atletico Madridom, što mu je ukupno 70. gol u crvenom dresu momčadi iz Pamplone u svim natjecanjima od kada je došao u Osasunu, u listopadu 2020.