Nova momčad NK Osijeka stvara se na postojećim temeljima?
Bit će ovo, vjerojatno, dugo ljeto kada je u pitanju prijelazni rok
Nakon službenog predstavljanja novi trener NK Osijek Federico Bessone odradio je s momčadi prvi trening. U biti, na raspolaganju ima gotovo iste snage s kojima je u pripreme prošle sezone krenuo Simon Rožman.
Razlika je tek u dva-tri imena, a to društvo koje je počelo pripreme doista je vrlo šaroliko. Sportski direktor Kenneth Zandvliet nedvosmisleno je najavio da će u svlačionicu stići svježa lica, a s obzirom na njegovu procjenu da je previše igrača pod ugovorom, mogu se naslutiti i određeni odlasci. U svakom slučaju, jasno je kako Osijekov igrački roster za novu sezonu još nema ni približno konačni izgled. Jasno, treba dati vremena treneru Federicu Bessoneu za bolje upoznavanje igrača kojima trenutačno raspolaže.
Stvara se nova momčad
Zandvliet nije skrivao karte na pitanja o osvježavanju igračkog kadra. On je imao nešto više vremena proučiti bar situaciju po pozicijama, a tek sada slijedi proces u kojem će se pobliže upoznati s kvalitetama igrača koje Osijek ima na raspolaganju. Filtar će se nedvojbeno provesti prije svega prema novoj ideji i zahtjevima igre koju žele implementirati Zandvliet i Bessone. Bit će to sigurno određeni izazov i za same igrače.
- Svjesni smo deficita na određenim pozicijama i njih ćemo pokušati što prije riješiti. Proces stvaranja nove momčadi je na samom početku, ali vjerujem kako ćemo vrlo brzo definirati najveći dio igračkog kadra s kojim ćemo ući u novu sezonu. Ljetni prijelazni rok je dugačak. S obzirom na velik broj igrača koji su u posljednjoj godini ugovora, moramo donijeti odluku kojima ćemo od njih ponuditi produženje, a kojima ne. Zato ne treba isključiti mogućnost da će dio igrača napustiti NK Osijek - kaže Osijekov sportski direktor.
Jasno, sada će u proces zaokruživanja igračkog kadra izravno biti uključen i trener Federico Bessone, koji je vrlo brzo “skenirao” neke detalje koje u igri Osijeka želi popraviti. Zbog toga će se vjerojatno tražiti i točno odeđeni profili igrača kojima se želi popuniti svlačionica.
- Naravno da smo sportski direktor i ja stalno u kontaktu oko tog pitanja. Mislim da se on već mogao konkretnije upoznati sa stilom igre koji nastojim provesti na terenu. Svjesni smo određenih potreba u dovođenju novih igrača, pratimo neke među njima, pogledali smo njihove profile i ja sam direktoru rekao neke svoje ideje, tako da nas dvojica o tomu svakako razgovaramo - poručuje Bessone.
Vrućine glavni neprijatelj
Nemalo je iznenađenje izazvala odluka vezana uz pripremno razdoblje, koje će Bijelo-plavi u cijelosti odraditi na Opus Areni. Uvijek je dosad bila praksa da se glavni dio priprema odradi u hladnijim krajevima, jer temperature u Osijeku krajem lipnja i tijekom srpnja nisu nimalo naklone pripremama sportaša.
- Svjesni smo nepovoljnih klimatskih uvjeta u kojima će se momčad pripremati. Međutim, u klubu se dogodilo puno promjena u kratkom razdoblju, što je jedan od glavnih razloga zbog kojeg smo odlučili ostati na Opus Areni. Ovdje imamo sve što nam je potrebno s logističke strane, a ubrzo ćemo objaviti i imena suparnika s kojima ćemo se kroz utakmice pripremati za novu sezonu - kaže Zandvliet.
Sreća je njihova što se nisu imali priliku suočiti s još jednim klasičnim osječkim problemom u ovo doba godine - komarcima. Bitku smo protiv tih letećih krvopija, izgleda, dobili, jer ove ih godine, bar zasad, još nema ni u tragovima. Neka tako i ostane, jer to će bar malo olakšati treniranje na vrlo visokim temperaturama, koje već sad vladaju.
Malo-pomalo kockice se na Opus Areni slažu. Jasno, neizvjesnost i dalje postoji, ali baš ona stvara i određenu znatiželju. Uvijek je uzbudljivo kada se stvara nešto novo, a posebno ako će to “novo” doista izrasti u ono što Zandvliet i Bessone najavljuju.
U atraktivan i za gledanje uzbudljiv Bijelo-plavi United...