Brodska dominacija i uvjerljiva pobjeda
Košarkašice Broda na Savi sjajno su počele finalnu seriju za prvaka države. U prvom susretu finala doigravanja Prvenstva Hrvatske ekipa iz Slavonskog Broda je na domaćem parketu Vijuša svladala Šibenik sa 100:64 i u seriji na tri pobjede povela sa 1-0.
Bila je to utakmica u kojoj su Brođanke apsolutno dominirale, a konačan rezultat od 36 poena razlike dovoljno govori.
Nakon što su Šibenčanke povele sa 3:0, slijedila je serija Brođanki od čak 20:0. I do kraja domaće nisu gubile prednost. Šibenik je do kraja prve četvrtine smanjio na 27:15, međutim, domaće igračice su u drugoj dionici povele s 20 poena prednosti, a u trećoj je u jednom trenutku bilo +35 (74:39). Posljednja četvrtina bila je tek odrađivanje posla za konačnih 100:64 za odabranice Dražena Rimarčuka.
Brod su predvodile Iva Slonjšak s 22 poena i devet skokova, Kiara Jackson s 19 koševa uz pet skokova i šest asistencija, a Tamia Ugass dodala je 18 koševa i čak 15 skokova.
Druga utakmica na rasporedu je već u petak u Šibeniku, a treća 19. svibnja ponovo u Slavonskom Brodu. Eventualna četvrta i peta utakmica igrat će se 22. svibnja u Šibeniku odnosno 26. svibnja u Slavonskom Brodu.