Dva poraza Slavonaca u gostima bila su gusta, a jedan očekivano uvjerljiv
VRIJEDNOSNICE OSIJEK
10.3.2026., 20:37
PRVA LIGA KOŠARKAŠA

Dva poraza Slavonaca u gostima bila su gusta, a jedan očekivano uvjerljiv

Nakon dvotjedna stanke na parkete su se vratili i slavonski košarkaški prvoligaši. Nisu se proslavili na gostovanjima u sklopu 20. kola, ostali su praznih ruku te će prigodu za popravak bodovnog slada imati nadolazećeg vikenda. Bar dvojac koji igra u domaćem okruženju.

Peti poraz zaredom upisali su Đakovčani, koji su odradili efikasnih 40 minuta u Velikoj Gorici, gdje je pak domaćin bio još nadahnutiji. Posebno u drugom poluvremenu, kada su gosti inkasirali 66 poena. Momčad Mirona Češkića je pak u prvih 20 minuta imala potpunu rezultatsku kontrolu, ali nije prvi put da ostane bez daha i rješenja kada se sve “lomi”, a svakako da nije pomoglo ni čak 20 izgubljenih lopti. Gorica je bila motivirana da uzvrati za poraz u osmini finala Kupa, na kraju je uspjela i upisala pobjedu 113:106 (18:30, 29:29, 31:23, 35:24). Najučinkovitiji u Đakovu bio je Majcunić (22 poena, 9 skokova, 6 asistencija), Radoš je dodao 18, a Vedriš 14 poena i sedam skokova. Još su igrali: Vojedilov 12p, 6as, Šustić 7, Oštrić 12, Ma. Češkić 2, Kovač 10, Hajduković 9, Letica, Kolarik i Blažević. Prekid crne serije tražit će se u subotu kod kuće protiv Aleta Putamike.

Još duži niz bez slavlja imaju Brođani. Marsonia je ostala kratka i šestu utakmicu zaredom, ovu kod Novog Zagreba mogla je riješiti u svoju korist, ali domaćin je ipak bio mirniji u završnici, gdje je potvrdio pobjedu 78:73 (19:17, 13:21, 27:18, 9:17). Kod gostiju Maričević je imao 15 poena i 14 skokova, a u zapisniku su još bili: Kovačević, Ćosić 11, Šarić 9, Lisica 15, Miletić 9, Kroflin, Henry 10, Marin 4, Pavić, Stojsavljević i Begić. U nedjelju na Vijuš stiže Gorica.

Negativan niz Vrijednosnica Osijek traje od otvaranja sezone, a nastavio se i kod Ribola Kaštela. S obzirom na to da su u prvoj četvrtini Brokeri zabili samo četiri poena (a primili 33), ne treba čuditi što su se na kraju našli u golemom zaostatku. Čak su gosti dobili drugu četvrtinu, ali nakon isteka 40. minute semafor je pokazivao 135:62 (33:4, 28:29, 37:12, 37:17). Gotovo polovinu poena za poražene ubacio je Pleša (29), a još su igrali: Đurkić, Rodrigo 3, Vujeva 3, Budač 5, Gavranović 8, Mihić 2, Pavlović 3, Barač 9 i Milošić. Osječani će gostovati i sljedeće subote, kada idu u Crikvenicu.

Ostali rezultati 20. kola: Aleta Puntamika – Zagreb 84:79, DepoLink Škrljevo – Jazine Arbanasi 114:97, Amfora – Crikvenica 65:80 i Mladost – Omiš Čagalj Tours 67:72.

Standings provided by Sofascore