09.08.2025., SD Marino Cvetkovic, Opatija - Pretkvalifikacijska utakmica za FIBA Svjetsko kosarkasko prvenstvo, skupina G, 2. kolo, Hrvatska - Danska. Jaleen Smith i Tobias Jensen Photo: Nel Pavletic/PIXSELL
Nel Pavletic/PIXSELL
25.11.2025., 4:00
BEZ VAŽNE KARIKE

Jaleen Smith neće igrati u Osijeku

Hrvatska košarkaška reprezentacija u petak u osječkoj dvorani Gradski vrt protiv Cipra otvara kvalifikacije za plasman na Svjetsko prvenstvo, a izbornik Tomislav Mijatović u toj utakmici neće moći računati na Jaleena Smitha. Naturalizirani Amerikanac će zbog ozljede u petak propustiti susret s Ciprom u Osijeku, kao i onaj u ponedjeljak s Izraelom, koji će se igrati u latvijskoj Rigi.
Hrvatska je tako ostala bez jednog od ključnih igrača u važnim utakmicama na otvaranju kvalifikacija. Uz Cipar i Izrael, s Hrvatskom u skupini je još Njemačka, a prve tri reprezentacije iz te grupe plasirat će se u iduću fazu natjecanja za nastup na svjetskoj smotri.