Veliškovci više nisu bez liječnika, uskoro trajno rješenjekolovoz 2026.
GRAD BELIšćE
10.8.2026., 17:46
Zdravstvena skrb

Veliškovci ponovno imaju liječnika: Mobilna ambulanta radi svakog radnog dana, uskoro stiže i stalni tim

VELIŠKOVCI

Mještanima Veliškovaca i okolnih naselja ponovno je osigurana dostupna zdravstvena zaštita, a istodobno se privodi kraju postupak potreban za početak rada stalnog liječničkog tima u ambulanti u Veliškovcima. Problem je nastao početkom godine, nakon odlaska dotadašnje liječnice u mirovinu, zbog čega su stanovnici Veliškovaca i susjednih naselja ostali bez liječnika obiteljske medicine u svojem mjestu. Odmah su pokrenute aktivnosti kako bi se ambulanta ponovno stavila u funkciju, a izabran je i liječnik koji je dobio potrebnu suglasnost za rad. Kompletna dokumentacija pripremljena je i dostavljena nadležnim tijelima, a posljednji je korak prije početka rada ordinacije odluka Upravnog vijeća Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, kojom treba biti odobreno ugovaranje i početak rada liječničkog tima.
Do donošenja odluke OBŽ-a i Doma zdravlja Osječko-baranjske županije osigurali su privremeno rješenje kako mještani Veliškovaca i okolnih naselja ne bi ostali bez zdravstvene skrbi. U Veliškovcima je angažirana mobilna ambulanta koja je pacijentima na raspolaganju svakoga radnog dana od 8 do 14 sati.
Riječ je o posebno opremljenom vozilu u kojem liječnik obiteljske medicine i medicinska sestra mogu pružati zdravstvenu skrb izravno na terenu. Omogućeni su liječnički pregledi, izdavanje recepata i uputnica, osnovnu dijagnostiku, praćenje kroničnih bolesnika te druge usluge primarne zdravstvene zaštite.
Gradonačelnica Belišća Ivana Jerbić Zahvalila je OBŽ-u i Domu zdravlja OBŽ-a na osiguravanju privremenog liječničkog tima, kao i mještanima na razumijevanju i strpljenju.