Bosančić, Katarina Vučić, Dimić i Romić zahvalili na potpori sugrađana na nedjeljnim izborima
USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
26.6.2026., 21:30
POŠTUJU ODLUKU

Romić: Odlazak kolegice Vučić ne utječe na stabilnost rada u Vinkovcima

Predsjednik Gradskog odbora HDZ-a Vinkovci i gradonačelnik Vinkovaca Josip Romić oglasio se večeras priopćenjem povodom današnje odluke Katarine Vučić da podnese zahtjev za brisanje iz članstva Hrvatske demokratske zajednice te podnese ostavku na sve dužnosti koje je obnašala u stranci na gradskoj i županijskoj razini.

-Hrvatska demokratska zajednica velika je organizacija u kojoj su promjene i osobne odluke pojedinaca sastavni dio političkog života. Katarina Vučić tijekom proteklih je godina obnašala iznimno odgovorne dužnosti. Kao pročelnica Upravnog odjela za investicije, fondove Europske unije i imovinu te kasnije kao zamjenica gradonačelnika uživala je maksimalno povjerenje i bila važan dio tima koji je radio na razvoju Vinkovaca i provedbi brojnih projekata. Odluka kolegice Vučić o izlasku iz Hrvatske demokratske zajednice njezin je osobni izbor koji poštujemo. Ona ni na koji način ne utječe na stabilnost rada gradske uprave niti na funkcioniranje gradske organizacije HDZ-a. Snaga naše stranke nije u pojedincima, nego u ljudima, zajedništvu i kontinuitetu politika koje provodimo u interesu građana. Žao mi je što je svoju odluku popratila optužbama na račun ljudi s kojima je gotovo desetljeće svakodnevno surađivala, zajedno donosila odluke i ostvarivala rezultate na koje smo svi bili ponosni. Građani najbolje znaju da su svi najvažniji projekti koji su mijenjali Vinkovce nastali upravo timskim radom, uz međusobno povjerenje i zajedničku odgovornost. Vrijeme će najbolje pokazati koliko su iznesene tvrdnje utemeljene, kao i koji su stvarni razlozi ovakve odluke – naveo je Josip Romić u svom večerašnjem priopćenju dodajući kako bez obzira na sve, zahvaljuje Katarini Vučić na doprinosu koji je dala u razdoblju kada su zajedno radili za razvoj našega grada te joj želi puno uspjeha u privatnom i poslovnom životu.

-Naš cilj ostaje nepromijenjen, a to je nastavak započetih projekata, stabilno funkcioniranje gradske uprave i provedba programa za koji smo dobili povjerenje građana. Grad i građani su uvijek i jedino na prvom mjestu, oni predstavljaju odgovornost i obvezu koju ću ja kao gradonačelnik poštivati i ispunjavati prije svega i u svakom trenutku. Osobne nesuglasice i pojedinačni istupi ne smiju i nikada neće biti u prvom planu – zaključio je Josip Romić u večerašnjem priopćenju.