putujući susreti teatara
MARIO KOKAJ
13.3.2026., 22:50
vinkovci

Nakon otvorenja izložbe fotografija, otvoreni 2. Putujući susreti teATARa

Večeras je u holu Gradskog kazališta Joza Ivakić otvorena izložba fotografija „Lik i lice” istaknutog vinkovačkog fotografa Dražena Bote.

Potom je svečano otvoren 2. Putujući susreti teATARa u Vukovarsko-srijemskoj županiji gdje će u 9 festivalskih dana publika u dvorani Gradskog kazališta Joza Ivakić moći pogledati raznovrstan program koji donosi komedije, dramske predstave, predstave za djecu, kazališnu radionicu te završnu večer s dodjelom nagrada i priznanja. U Vinkovce dolaze kazališta i dramske skupine iz različitih gradova i sredina iz Hrvatske i okruženja a publika će ponovno imati priliku aktivno sudjelovati jer svake večeri glasa za najbolju predstavu.

putujući susreti teatara
MARIO KOKAJ
putujući susreti teatara
MARIO KOKAJ
putujući susreti teatara
MARIO KOKAJ
putujući susreti teatara
MARIO KOKAJ

2. Putujući susreti teATARa otvorenim je proglasila Tamara Kalistović, pročelnica županijskog Upravnog odjela kulturu, turizam i sport.

Prvu festivalsku predstavu, komediju „Nered u redu letenja” autora Marca Camolettia, odigrala je Kazališna družina „Kolarin”, iz Dubrovnika.

Ova je popularna komedija donijela priču o jednom zavodniku koji pokušava istovremeno voditi ljubavni život s tri zaručnice – sve tri stjuardese. Dok pokušava uskladiti njihove redove letenja, planovi se počinju sudarati, a situacija ubrzo ulazi u prave komične turbulencije.

putujući susreti teatara
MARIO KOKAJ

Predstava je osvojila i nagradu publike za najbolju predstavu na Komedija festu u Bjelovaru, uz nagradu za najbolju glavnu žensku ulogu.

- Dragi prijatelji kazališta, veliko mi je zadovoljstvo što vas mogu pozdraviti na 2. Putujućim susretima teATARa u Vukovarsko-srijemskoj županiji. U sljedećih nekoliko dana Vinkovci ponovno postaju mjesto susreta glumaca, redatelja, kazališnih entuzijasta i publike koja voli živu riječ s pozornice.

Kazalište je jedna od rijetkih umjetnosti koja ni u vremenu novih medija nije izgubila svoju snagu. Ništa ne može zamijeniti onaj poseban trenutak kada se glumac i publika susretnu uživo, kada priča s pozornice postane i naša zajednička priča. Zato smo i ove godine pripremili program koji donosi nagrađivane predstave iz Hrvatske i susjednih zemalja, predstave za odrasle i djecu, ali i dodatne sadržaje poput izložbe, radionice i razgovora o kazalištu. Vjerujem da će svatko pronaći nešto za sebe. Posebno mi je drago što je i publika aktivan dio festivala – svojim glasovima odlučivat ćete o nagradama, sudjelovati u razgovorima nakon predstava i zajedno s nama stvarati atmosferu zbog koje kazalište živi.

Neka ovih nekoliko dana bude prava mala svetkovina kazališta u Vinkovcima, gradu koji već više od stoljeća živi ljubav prema sceni i koji je dao neka od velikih imena hrvatskog glumišta – rekao je uoči svečanog otvorenja, Marko Sabljaković, ravnatelj Kulturnog centra Vinkovci, organizatora 2. PST-a.