USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
26.5.2025., 20:48
IVAN BOSANČIĆ “PREDAO KLJUČEVE” JOSIPU ROMIĆU

Vinkovci su u sigurnim rukama

Ivan Bosančić predao je ključeve najstarijeg europskog grada novom gradonačelniku Josipu Romiću i istaknuo kako je ponosan što Vinkovce ostavlja u sigurnim rukama.

“Josip i Katarina bili su dio uspješnog tima. Nadam se i želim da u sljedećem razdoblju i sami okupe izvrstan tim, da Vinkovci postanu još bolji i ljepši grad za život, da još snažnije koriste europske fondove i razvijaju naš grad u pravom smjeru. Dosadašnjim radom pokazali su da to znaju i mogu te možemo očekivati još veće i snažnije korake u sljedeće četiri godine. Iza mene i mog tima ostaje 200 realiziranih projekata, to je zalog koji ostavljam svojim sugrađanima, ali i svojevrsna satisfakcija meni i svima onima koji su radili sa mnom. Sve sam radio sa srcem jer ovo je takav posao. U svakom sam trenutku razmišljao o Vinkovcima i bio spreman boriti se za naš grad. Tako ću nastaviti i dalje, vjerujem kao župan. Dat ću sve od sebe za svaku općinu i svaki grad u našoj županiji", rekao je dosadašnji gradonačelnik Ivan Bosančić, a Josip Romić naglašava kako na dužnost stupa s dubokim osjećajem odgovornosti i zahvalnosti građanima koji su mu dali povjerenje i da je velika čast voditi grad u kojem je rođen, odrastao i u kojem je posljednje četiri godine bio zamjenik gradonačelnika.

“Svjestan sam odgovornosti i svih izazova, ali sam spreman i odlučan nastaviti razvijati naš grad. Fokus će biti na europskim projektima i komunikaciji s građanima, kako bismo stvorili okruženje u kojem će svi naši sugrađani imati uvjete za dostojanstven život. Kada imate dobre temelje, lakše je graditi budućnost", rekao je Romić. Zamjenica gradonačelnika Katarina Vučić posebno je istaknula kako je Ivan Bosančić uz sve do sada provedene projekte Vinkovcima ostavio i 20 otvorenih gradilišta ukupne vrijednosti 50 milijuna eura. "Hvala mu na osam godina upornog i predanog rada za ovaj grad. Ivan nije bio samo gradonačelnik, bio je Vinkovčanin koji je iskreno volio grad i naporno radio za njega" rekla je. M. Flego n