Najava programa Dana osječkih branitelja
U nedjelju branitelji i Osječani slave zajedno: Ponosno izvjesimo zastave za Dan osječkih branitelja
Proslavimo u nedjelju zajedno 35. obljetnicu - Dan osječkih branitelja, Dan 106. brigade ZNG RH i Dan hrvatskog dragovoljca OBŽ-a, pozvao je dogradonačelnik Dragan Vulin poručivši kako on i gradonačelnik Ivan Radić s ovom gradskom upravom iznimno podržavaju branitelje koji su obranili Osijek, okolicu i cijelu Hrvatsku, koliko su im važni svi oni i udruge proistekle iz Domovinskog rata. "Njihov doprinos je nemjerljiv, to moraju znati sadašnje i generacije koje će doći", izrazio im je Vulin poštovanje i zahvalnost na hrabrosti.
Na konferenciji za novinare pozivu su se braniteljima i građanima da sudjeluju u proslavi pridružili Jurica Tolj, predsjednik Odbora za branitelje Grada Osijeka, Jadranka Ban (Udruga braniteljica OBŽ-a), Zdenko Kraljik (Udruga veterana i dragovoljaca OBŽ-a), Petar Čizić (Udruga veterana Vojne policije 68. bojne Osijek), Dušan Stazić (Udruga veterana Vojne policije OBŽ-a), Robert Šafar (UHDDR sveti Rok Osijek), Damir Buljević (Udruga logoraša srpskih koncentracijskih logora, Mario Nađ (Udruga veterana 3. Gardijske brigade), Željko Kožul (Udruga veterana 106. brigade) i Dubravko Lažeta (UHDDR Osijek).
Napomenuto je vozačima da uvaže da će most biti zatvoren od 19.30 do 20 sati, a detaljan program Osječani mogu naći na internetskim stranicama Glasa Slavonije.
Jurica Tolj zahvalio je gradskoj upravi na čelu s Radićem i Vulinom na podršci koju daju od početka svog mandata braniteljskoj populaciji kao i svim braniteljskim udrugama jer se sjećaju suboraca i njeguju vrijednosti Domovinskog rata.
- Mi smo dali što smo mogli, najviše, u nedjelju idemo odati počast našim prijateljima - 1328 hrvatskih branitelja položilo je život za Republiku plus više od 400 civila. Zastave postrojbi u mimohodu će nositi hrvatski vojnici, nakon toga idu Hrvatski sokoli i obitelji poginulih hrvatskih branitelja te svi ostali sudionici. Cijeli događaj bit će dostojanstven i veličanstven.
- Pozdravljam sve branitelje - ma gdje bili, kao i građane Osijeka i Osječko-baranjske županije, pozivam ih na obljetnicu. Ovo je vaš dan i u spomen na one koji su stradali, a napustili nas ovih godina. Zahvaljujem i Gradu i Županiji na pomoći u organizaciji. Bio bi red da proslavimo na kvalitetan način - da se odazovete što masovnije i da na kuće izvjesimo hrvatske zastave - poručio je Željko Kožul, predsjednik Veterana 106. brigade.