Ilustracija
Večer matematike u osječkoj III. Gimnaziji: Zabavne radionice i predavanja za sve uzraste
U III. Gimnaziji Osijek 4. prosinca s početkom u 18 sati bit će održana Večer matematike, program osmišljen s ciljem popularizacije matematike te ukazivanja na njezin značaj i prisutnost u svakodnevnom životu.
Posjetitelje očekuje niz zanimljivih predavanja i radionica koje će voditi profesori i stručnjaci iz područja matematike, ali i učenici škole. Kroz praktične aktivnosti, interaktivne sadržaje i pristupačna objašnjenja, sudionici će imati priliku doživjeti matematiku kao zabavnu, korisnu i poticajnu disciplinu.
Večer matematike otvorena je za sve zainteresirane, bez obzira na dob ili predznanje, a cilj je približiti ovu znanost na način koji je razumljiv, inspirativan i primjenjiv u svakodnevnim situacijama.