Osijek, 13. 06. 2025., Trg slobode, Zatvaranje Norveškog i EGP financijskog mehanizma, Norveški i EGP financijski mehanizam SNIMIO BRUNO JOBST
BRUNO JOBST
EGP I NORVEŠKI FINANCIJSKI MEHANIZAM

Osijek domaćin smotre financijskog razdoblja

Osijek je u petak poslijepodne bio nacionalni domaćin završetka programa Financijskog mehanizma Europskoga gospodarskog prostora i Norveškoga financijskog mehanizma, u kojemu je više od 103 milijuna eura uloženo diljem Hrvatske. "Tako da danas, primjerice, imamo novu zgradu suda u Splitu, geotermalnu bušotinu u Bjelovaru te četiri znanstvena centra, od kojih je jedan u Josipovcu Punitovačkom, u kojem imamo zvjezdarnicu. Nekoliko tisuća mališana tijekom trajanja ovog razdoblja educirano je na način da su im se približile tehnologije suvremenog doba te ih u toj maloj dobi pripremamo za budućnost i ono što ih čeka", izvijestio je Domagoj Mikulić, državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije, naglasivši kako je realizirano više od 100 projekta.

Osijek, 13. 06. 2025., Trg slobode, Zatvaranje Norveškog i EGP financijskog mehanizma, Norveški i EGP financijski mehanizam, Domagoj Mikulić; Helge Klouman Marstranden - zamjenik veleposlanika Norveške SNIMIO BRUNO JOBST

Domagoj Mikulić; Helge Klouman Marstranden - zamjenik veleposlanika Norveške

BRUNO JOBST

Helge Klouman Marstrander, zamjenik veleposlanika Norveške u RH, zahvalio je Osijeku na mogućnosti da u njemu organiziraju završnu konferenciju. "Mislim da je ovaj program bio od obostrane koristi, i za Hrvatsku i Norvešku, radi jačanja međusobnih odnosa", istaknuo je Marstrander.

U hrvatskom ministarstvu pregovaraju s partnerima iz Norveške, ali i Lihtenštajna i Islanda, o novoj financijskoj perspektivi.

Osijek, 13. 06. 2025., Trg slobode, Zatvaranje Norveškog i EGP financijskog mehanizma, Norveški i EGP financijski mehanizam SNIMIO BRUNO JOBST
BRUNO JOBST