





















/Galerija/ Varaždinac Marin Ranteš ostvario i treću pobjedu na Pannonian Challengeu
Najbolji hrvatski BMX vozač, Varaždinac Marin Ranteš, pobjednik je 26. izdanja Pannonian Challengea u disciplini BMX pro, što mu je treća pobjeda na ovom prestižnom natjecanju u ekstremnim sportovima.
Natjecanjem profesionalnih vozača BMX-a u subotu poslijepodne kulminiralo je 26. izdanje Pannonian Challengea, festivala ekstremnih sportova koji su ove godine na samom početku pratili isti takvi vremenski uvjeti, no kakav bi to PC bio da ga poljulja tamo neko nevrijeme. Već u subotu stvari su došle na svoje.
Veliko BMX natjecanje u muškoj i ženskoj kategoriji pokazalo je raskoš ovoga sporta, ali i brzinu i odgovornost natjecatelja. Njih 44 uspješno je završilo kvalifikacije tjedan dana pred Svjetski kup upravo u osječkom skate parku na 26. izdanju Pannonian Challengea. Ove godine na natjecanje je prijavljeno više od 100 sportaša i sportašica iz kategorija BMX, SKATE i INLINE, a najveći broj profesionalnih sportaša prijavljeno je u BMX kategoriji - njih čak 44. Upravo je ta kategorija već godinama najzanimljivija osječkoj publici koja je tijekom cijele subote mogla uživati u trikovima najbolji sportaša i sportašica svijeta u BMX pro kategoriji. Zagrijavanje za natjecanje počelo je već u 8.30, a najprije su skate parkom zagospodarile Kineskinje. Naime, ovo godine u Osijeku gostuje kineska BMX reprezentacija u kojoj je i olimpijska pobjednica u BMX kategoriji Deng Yawen, a trener joj je legenda Pannoniana i ovog sporta Daniel Dhers.
Pogađate, najbolja je bila upravo ona, dok su njezine sunarodnjakinje Shuhua Zhao i Sibei Sun zauzele drugo, odnosno treće mjesto.
Nakon ove kineske demonstracije moći uslijedilo je BMX pro finale kao glavni događaj dana. Nakon prošlogodišnje pobjede Istvana Cailleta iz Francuske, publika je na 26. izdanju Pannoniana slavila našeg Marina Ranteša čiji su trikovi ostavljali bez daha i zasluženo odnijeli pobjedu. Marin, koji je na Panonnianu slavio i 2023. godine, pobjedničko postolje podijelio je s Rusima Nikitom Fominovim kao drugim i Arsenijem Ljubiškinim kao trećim najboljim vozačem BMX-a na ovogodišnjem Pannonianu.
Uvijek je nevjerojatan osjećaj vratiti se na ovo natjecanje, posebice jer sam prije osam mjeseci imao ozljedu i iznimno sam sretan što sam vožnju odradio bez ikakvih problema", rekao je Ranteš nakon dodjele medalja.
SKATE
Sportski program u petak pratila je kiša, no unatoč vremenskim neprilikama dio natjecanja ipak je održan. Tako su svoje vožnje odradili natjecatelji u SKATE amaterskoj i pro kategoriji.
U prvoj je slavio Kristóf Szalai, iz kojeg su se plasirali Vuk Nikolić kao srebrni te Relja Kricka kao brončani skater. Pobjedu u pro kategoriji odnio je Marcell Dessewffy, drugo mjesto pripalo je Stjepanu Lovriću, a najbolji trik napravio je Martin Atanasov koji je ujedno osvojio i treće mjesto na natjecanju.
Podsjetimo, natjecanje u INLINE kategoriji zbog lošeg je vremena prebačeno u nedjelju od 10 sati ujutro, nakon čega će se spustiti zastor na još jedno izvrsno izdanje Pannonian Challengea.