
Integrativni pristup
U organizaciji Klinike za psihijatriju KBC-a Osijek, Katedre za psihijatriju i psihološku medicinu Medicinskog fakulteta u Osijeku i Hrvatskog psihijatrijskog društva prošlog je vikenda održan 4. Simpozij Integrativni pristup u psihijatriji "Integracija dostupnih terapijskih mogućnosti u psihijatriji" s međunarodnim sudjelovanjem.
Ugledni stručnjaci specijalisti psihijatri različitih subspecijalnosti iz različitih dijelova naše zemlje i regije održali su niz zanimljivih predavanja recentne tematike. Svrha je simpozija bila prikaz dostupnih terapijskih mogućnosti te integracija psihofarmakoterapijskog pristupa sa psihoterapijskim i sociorehabilitacijskim tehnikama. Praćenje trenutnih dostignuća psihijatrijske struke, ali i suradnih disciplina, kao i pogled u budućnost organizacije različitih modaliteta pružanja psihijatrijske skrbi, bilo je u fokusu simpozija, na kojem je sudjelovalo više od 50 predavača.
“Organiziranje je ovakvih simpozija i drugih oblika edukacije važno radi daljnjeg razvoja psihijatrijske struke, kao i povezivanja psihijatrije i srodnih disciplina, a sve s ciljem pružanja bolje i efikasnije skrbi oboljelima od psihičkih poremećaja", poručuju organizatori.