Glas Slavonije
DARIO KUŠTRO
DARIO KUŠTRO
DARIO KUŠTRO
DARIO KUŠTRO
DARIO KUŠTRO
DARIO KUŠTRO
DARIO KUŠTRO
DARIO KUŠTRO
DARIO KUŠTRO
DARIO KUŠTRO

sajam c

DARIO KUŠTRO
DARIO KUŠTRO
DARIO KUŠTRO
DARIO KUŠTRO
sajam cvijeća, cvijeće, osijek, travanj 2025.
DARIO KUŠTRO
27.4.2025., 16:17
Dario Kuštro
SAJAM CVIJEĆA I DRVEĆA

/Galerija/ Samo rascvjetano! Uljepšat će dvorišta, balkone i okućnice

Crnković & Rogulja: Naš se Osijek ponosi time što ima više parkova nego trgova, zelenilo nam je u opisu svakodnevice

Ruku punih cvijeća, lončanica i prijesadnica vraćali su se Osječani i drugi posjetitelji u nedjelju iz parka pokraj Školjke, otkrivajući da je u našem gradu priređen Sajam cvijeća i drveća.

Umjesto prvotno planirana tri dana, što zbog kiše, što zbog poštovanja prema preminulom papi Franji, Sajam je održan samo u nedjelju, no čini se kako to nikome nije smetalo, sve se koncentriralo u tih desetak sati dnevnog svjetla.

Rascvjetale hortenzije u posudama bile su hit - i zbog boje cvjetova i zbog toga što su lako prenosive, doista su efektno izgledale. Cijenu od 12 odnosno 15 eura kupci su ocijenili korektnim jer riječ je o trajnici koja može desetljećima uljepšavati dvorište ili predvrt.

- Da, cijene su korektne. Istina, mogle bi biti i koji euro niže, ali ovo je ipak sajam, a kako sam čula, prodavači uglavnom nisu iz Osijeka, pa mi je jasno da i oni moraju nešto zaraditi. No ako kupite više, sve se može dogovoriti, pa i niža cijena - kaže nam sugrađanka Ivana.

I prodavači su zadovoljni. Iz Đakova je došla tvrtka Karlić d.o.o.

- Bavimo se ukrasnim biljem, prodajom sjemena i repromaterijala za poljoprivredu unatrag 30 godina. Ovaj smo put iznenađeni potražnjom za bugenvilijama, naručili smo da nam ih iz Đakovo dovezu još, a tek su dva sata otkako je počela prodaja na Sajmu - rekao nam je Toni Karlić.

Na drugom su kraju sajamskog prostora dobar posao radili i iz OPG-a Mišić iz Gornjih Andrijevaca.

- Imamo proizvodnju u pet plastenika. Osječani se pokazuju dobrim kupcima, ali i poznavateljima onog što traže. Od ponuđenog dalije i ivančice nam idu dobro - kazuje Ilija Mišić. Oba smo sugovornika uspjeli zadržati tek minutu, jer doista su svi oko nas bili raspoloženi za kupnju.

Ovakvom atmosferom u suncem okupanom Parku kralja Držislava zadovoljne su dogradonačenica Jasenka Crnković i Tajana Rogulja, direktorica Turističke zajednice Grada Osijeka. Pozdravljajući okupljene podsjetile su kako je Osijek grad koji se ponosi time što ime više parkova nego trgova i da nam je zelenilo u opisu svakodnevice.

Pripremljen je i prigodni program, "na zagrijavanju" smo za poziranje zamolili simpatičnu skupinu djevojaka i jednog dečka.

- Pripremili smo Bumbarov ples s kišobranima. Koreografiju smo uvježbavali mjesec dana i spremni smo pokazati svoju vještinu - otkrila nam je Vikorija Sekereš iz Plesnog studija Shine dok su plesači kišobranima rastjerivali posljednje prijepodnevne oblake... U osmišljavanju programa pridružili su se i iz Kopčkog rita ponudivši najmlađim sugrađanima priče iz svijete ritskog bilja i ptica.

Na Sajmu se našlo prostora i za ponudu drugih domaćih OPG-ova, a nije se moglo ni bez neizbježnih langošica. U poslijepodnevnim satima bilježimo i nastup osječkih rock i jazz glazbenika, i dalje uz cvijeće u prvom planu. 

#Sajam CvijeĆa I DrveĆa#Osijek#Jasenka Crnković#Tajana Rogulja
Povezani članci
Osijek, 21. 03. 2025., FAZOS, Aula Magna, Svjetski metereološki dan, Svjetski dan voda, obilježavanje, Željko Vuković; Tomislav Bilandžić; Ivan Guttler; Krunoslav Zmaić; Jasenka Crnković; Josip MiletićSNIMIO BRUNO JOBST
SVJETSKI METEOROLOŠKI DAN
Klimatski izazovi: Točne i pravovremene informacije o vremenu izravno utječu na proizvodnju hrane
Osijek, 28. 02. 2025., Gardens Industry, 70 godina Udruge računovođa, obilježavanje, računovođe, Ivana Biro - predsjednica UdrugeSNIMIO BRUNO JOBST
NAJSTARIJA U HRVATSKOJ
Velika obljetnica Udruge računovođa: Podvukli crtu ispod sedamdeset godina
Osijek, 12. 12. 2024, Gospodarski centar, natjecanje najinovativnijih projekata Startup Akcelerator. HAMAG BICRO, natjecatelji.snimio GOJKO MITIĆ
PREDSTAVLJA SE 56 NATJECATELJA
Najveće HAMAG-BICRO natjecanje i u Osijeku: Najinovativnije projekte nadgledali i investitori
×