Ilustracija
Evakuirane škole u Puli i Karlovačkoj županiji te zagrebački Arena Centar - policija provjerava prijetnje o eksplozivnim napravama
Više desetaka škola u Istarskoj županiji u četvrtak ujutro zaprimilo je putem elektroničke pošte obavijest od istog pošiljatelja kako se u obrazovnim ustanovama odnosno školama u Puli postavljene eksplozivne naprave, potvrdila je istarska policija.
Policija je također jutros oko osam satir na svojoj adresi elektroničke pošte zaprimila poruke istog pošiljatelja te istog sadržaja u kojoj se navodi kako se u brojnim obrazovnim ustanovama odnosno školama u Puli postavljene eksplozivne naprave.
"Postupanje je u tijeku, a policijski službenici su na terenu i provjeravaju istinitost dojave u razgovoru s odgovornim osobama tih ustanova te vrše preglede svih školskih prostorija, dok su učenici i profesori evakuirani iz školskih zgrada", rekla je policija.
Istraga je u tijeku.
Policija i škole u Karlovačkoj županiji primile poruke o eksplozivnim napravama
U četvrtak nešto iz 9 sati na adrese elektroničke pošte Policijske uprave karlovačke i više škola s područja Karlovačke županije zaprimljena je poruka u kojoj se navodi da su u obrazovnim ustanovama postavljene eksplozivne naprave, izvijestila je PU karlovačka.
Dodala je da su na teren odmah upućeni policijski službenici i u suradnji s odgovornim osobama obrazovnih ustanova obavljaju preventivne preglede objekata.
Obavijest o postavljenim bombama jutros je zaprimilo i više desetaka škola u Istri, a jučer i škole u Primorsko-goranskoj županiji. Zbog lažnih poruka o bombama u ponedjeljak je otkazana nastava u više splitskih srednjih škola, a u utorak u školama u Zagrebu i Dubrovačko-neretvanskoj županiji.
Zagrebački Arena Centar evakuiran zbog dojave o bombi
Zagrebački Arena Centar i Arena Park u četvrtak su ponovno evakuirani zbog dojave o bombi, a policijski pregled je u tijeku.
Zbog dojave o mogućoj prijetnji, Arena Centar i Arena Park su preventivno evakuirani kako bi se nadležnim službama omogućilo provođenje svih potrebnih provjera, objavio je taj trgovački centar na društvenim mrežama.
Dodaju da je briga za sigurnost posjetitelja i zaposlenika apsolutni prioritet Arena Centra i Arena Parka te da u ovakvim situacijama djeluju brzo i odgovorno.
Posljednjih dana zabilježen je niz lažnih dojava o bombama, uglavnom u školama, ali i trgovačkim centrima u Zagrebu, Splitu, Rijeci, Istri, Dubrovačko-neretvanskoj i Osječko baranjskoj županiji.