Pretežno sunčano, ali većinom svježije i vjetrovitije
Pretežno sunčano, ponegdje s prolazno umjerenom naoblakom očekuje Hrvatsku u srijedu, prognoziraju iz Državnog hidrometeorološkog zavoda (DHMZ) napominjući kako će se najviša dnevna temperatura kretati između 13 i 18, a na Jadranu 19 i 23 Celzijeva stupnja.
Vjetar će na kopnu biti slab i umjeren sjeveroistočni i sjeverni, na istoku sjeverozapadni.
Dunja Plačko-Vršnak, dipl. ing. za HRT kaže: "U srijedu će u Slavoniji, Baranji i Srijemu biti pretežno sunčano, povremeno uz umjerenu naoblaku. Vjetar slab do umjeren sjeverni i sjeverozapadni. Najniža temperatura između 3 i 5 °C, a najviša dnevna od 15 do 17 °C. U četvrtak i subotu na kopnu djelomice sunčano, pa i sunčanije, a prolazno oblačnije bit će u petak kada raste vjerojatnost za mjestimice malo kiše, u najvišem gorju i susnježice i snijega. Jutra će biti razmjerno svježa, a dnevna temperatura u padu."
Na Jadranu će puhati umjerena do jaka bura, osobito podno Velebita s olujnim udarima, a poslijepodne prema otvorenom moru ponegdje sjeverozapadnjak.
HAK: Zbog bure u priobalju ograničenja za pojedine skupine
Zbog jakog vjetra između čvorova Rijeka istok i Šmrika zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s priključnim vozilom i motocikle, upozoravaju u srijedu ujutro iz Hrvatskog autokluba (HAK).
Zbog prometne nesreće na zagrebačkoj obilaznici na mostu Sava u smjeru Bregane, vozi se po dva prometna traka uz ograničenje brzine.
Pojačan je promet na gradskim prometnicama i obilaznicama, a zastoji su u zonama radova i privremene regulacije prometa, osobito na DC1 brzoj cesti Solin-Klis te Istarskom ipsilonu između čvora i tunela Učka u oba smjera.
Povećana je gustoća prometa na autocesti A4 Goričan-Zagreb između čvorova Sesvete i Zagreb istok te zagrebačkoj obilaznici između čvorova Zagreb istok i Kosnica u smjeru Bregane kao i čvorova Zagreb zapad i Lučko u smjeru Lipovca, gdje se vozi usporeno uz povremene zastoje.