08.10.2023., Sovski Dol - Teska prometna nesreca na cesti D 38 izmedju Sovskog Dola i Pake u kojoj su zivot izgubila dva motociklista. Photo: Ivica Galovic/PIXSELL

Ilustracija

IVICA GALOVIC/PIXSELL
1.1.2026., 10:27
TRAGEDIJE NA CESTAMA

U Koprivnici auto sletio s ceste, jedna osoba poginula, dvije ozlijeđene. Na drniškom području i u Glini poginuli mladići

Jedna osoba je poginula, a dvije su ozlijeđene u četvrtak kad je automobil u Koprivnici sletio s ceste i udario u drvo, a o događaju je koprivnička policija primila dojavu oko 8.40 sati.

Policija je na mjestu nesreće u vozilu zatekla tri osobe, od kojih je jedna smrtno stradala, dok su druge dvije ozlijeđene.

U 8,55 sati za sav promet je zatvorena dionica Bjelovarske ceste u Koprivnici, promet se preusmjerava okolnim ulicama.

Više o toj teškoj prometnoj nesreći znat će se nakon očevida.

Na drniškom području poginuo mladić

U sudaru dvaju vozila rano jutros na drniškom području poginuo je 27-godišnji mladić, dok je 33-godišnjakinja iz drugog vozila težko ozlijeđena. Prometna nesreća dogodila se na državnoj cesti između Pakova sela i Žitnića, a svemu je „kumovala“ neprilagođena brzina.

Prema izvješću Policijske uprave šibensko-kninske, sudarila su se dva osobna vozila šibenskih registracijskih oznaka u četvrtak ujutro oko 4 sata, a u sudaru je poginuo 27-godišnjak. 33-godišnja vozačica drugog automobila zadobila je teške tjelesne ozlijede te je zadržana na liječenju u Općoj bolnici u Šibeniku.

Očevidom je utvrđeno da je 27-godišnjak uslijed prebrze vožnje prešao u suprotni trak te se sudario s vozilom koje je nailazilo iz suprotnog smjera, a kojim je upravljala 33-godišnjakinja.

Od 4,30 do 8,24 sati promet je bio u potpunosti zatvoren te se odvijao alternativnim pravcima.

O svim utvrđenim okolnostima prometne nesreće bit će dostavljeno izvješće nadležnom državnom odvjetništvu u Šibeniku, izvijestili su iz policije.

Zbog neprilagođene brzine, u Glini na Silvestrovo poginuo mladić

U Glini je na Silvestrovo poginuo 27-godišnji vozač kad je zbog neprilagođene brzine udario u stup javne rasvjete, izvijestili su u četvrtak iz policije.

Teška nesreća dogodila se oko 21 sat u Vukovarskoj ulici u Glini gdje je 27-godišnjak upravljao automobilom sisačkih registracija te je dolaskom do zavoja, uslijed neprilagođene brzine, izgubio nadzor nad vozilom, sletio van kolnika i udario u metalni stup javne rasvjete.

U prometnoj nesreći je poginuo, a  njegovo tijelo je prevezeno u sisačku Opću bolnicu gdje će se obaviti obdukcija.

Na mjestu događaja obavljen je očevid, a policija će nadležnom državnom odvjetništvu u svezi ove prometne nesreće dostaviti izvješće.