spot Utjeha

spot Utjeha

13.7.2025., 11:54
SURADNJA Natali Dizdar i Nipplepeople

Objavili su videospot za “Utjehu”

Pjesma “Utjeha” Natali Dizdar i Nipplepeople već je osvojila radijski eter, a sada je stigao i spot. To je ujedno i prvi singl koji Natali objavljuje nakon kratkog rodiljnog dopusta na kojem je bila od veljače i rođenja kćerkice Lole.
Pjevačica i enigmatični electro-pop duo udružili su snage u plesnoj verziji pjesme “Utjeha”, koja je originalno objavljena na Natalinu hvaljenom albumu “Zadnji dan ljeta”. Premijerno su je u novom ruhu izveli ove zime na koncertu u zagrebačkom Boogaloou, a publika je na prvu prepoznala potencijal hita.
- Radim s polovinom dua već neko vrijeme na jednoj drugoj pjesmi, tako da nam ovo nije prvi susret, ali sve se ipak odvilo spontano. Boogaloo koncert zapravo je otvorio cijeli koncept za ‘Utjehu’. Pjesma je u startu trebala biti samo remiks, ali zbog tog super momenta na pozornici postala je pravi featuring. Možda i najplesnija stvar s albuma, pa mi je jako drago da je s ovom suradnjom dobila još jednu mini novu dimenziju - kaže Natali.
Pjesma je već dostupna na svim streaming servisima, a sada je stigao i željno iščekivani videospot, unikatan i originalan baš kao i glazbenici koji se u njemu pojavljuju.
- Na snimanju spota doista sam uživala – pogotovo u dijelu sa šipkom. Sve je krenulo iz zezancije, iz jedne moje postpartum izjave kako sam navodno brzo došla na staru kilažu (laž), i da možemo slobodno snimati spot na šipci. Naravno da to nisam ozbiljno mislila, ali ekipa je sve shvatila ozbiljno i do dana snimanja mislila da instruktorica i ne treba jer ja – sve znam! Malo nam je bilo muka od vrtnje, ali jako sam zadovoljna kako je sve ispalo - otkriva Natali.
Upečatljivi kostimi dodatno zaokružuju estetiku videa i naglašavaju distancu i emotivni naboj koji pjesma nosi.
- Kostimi su definitivno odradili veliki dio priče – povezali naše energije i onu koju pjesma nosi. Inače jako volim estetiku Nipplepeople, tako da mi je bilo posebno drago što su ovaj put i mene odjenuli - poručuje Natali Dizdar. T.K. n