NIŠTA OD DIREKTNE PREMIJERLIGAŠKE PROMOCIJE

Brokeri poraženi na Kvarneru, čekaju ih dodatne kvalifikacije
Objavljeno 30. travnja, 2024.

Odigrali su osječki košarkaši u najvažnijem trenutku najslabiju utakmicu sezone. U majstorici, trećem ogledu finalne serije doigravanja za prvaka Prve lige i direktnu promociju u elitni razred, igrači Domagoja Kujundžića su pali na ispitu.

Sve ono što nisu smjeli prezentirati u Rijeci, pokazali su već u uvodnoj četvrtini, a kulminiralo je do poluvremena i odlaska na odmor. Da je Kvarner 2010 nešto briljirao, baš i nije, ali bio je koplje iznad gostujućeg sastava, koji nije izgledao ni približno kao momčad koja se bori osvojiti laskavu titulu. Veliki ulog očito je daleko više sputao Brokere, koji su bili neprepoznatljivi, preplašeni. Umjesto agresivne obrane, primili su 25 poena u prvoj četvrtini,  54 do poluvremena. Plan je bio smanjiti pogreške i izgubljene lopte, do poluvremena ih je bilo već 12 (Vladović 5, Kujundžić 4). Šut za tricu bio je mizernih 9 posto (1-11), a s takvim pristupom i statistikom ne možeš dobiti nikoga.

Nakon 54:31, VROS je bio malo boji u nastavku. U trećoj četvrtini se stiglo na minus 12 (61:49 u 26. minuti), a pet minuta prije kraja je 79:68. No, uvijek je nakon toga uslijedila nova serija krivih poteza i promašenih šuteva. Riječani su to maksimalno koristili, posebno Čakarun (28 poena, 10 skokova), te su zasluženo slavili i izborili FAVBET Premijer ligu. Vrijednosnice imaju još dvije prigode protiv DepoLink Škrljeva. N.Benčina