
Umro je glumac Michael Madsen
Holivudski glumac Michael Madsen umro je u četvrtak ujutro u svom domu u Kaliforniji, izvijestili su američki mediji. Imao je 67 godina. Vlasti su ga pronašle bez svijesti nakon što su odgovorile na poziv za hitnu pomoć u njegovu domu u Malibuu i proglasile ga mrtvim u 8.25 prema lokalnom vremenu (BST), prema The Hollywood Reporteru. Vjeruje se da je umro od srčanog zastoja, prema predstavniku.
Madsen je bio plodan glumac, najpoznatiji po ulogama u filmovima Quentina Tarantina "Reservoir Dogs", "Kill Bill: Vol. 2", "The Hateful Eight" i "Bilo jednom u Hollywoodu". U jednom od ključnih filmova 1990-ih, Tarantinovu "Reservoir Dogs", glumio je psihotičnog lopova, gospodina Blondea koji je šokirao publiku scenom u kojoj je odrezao uho policajcu.
Tijekom karijere, koja je trajala četiri desetljeća, Madsen je preuzeo i niz televizijskih uloga. I u televizijskim serijama i u filmovima često je portretirao policajce poput šerifa i detektiva, kao i prekršitelje zakona, poput propalog plaćenog ubojice u franšizi "Kill Bill". Posljednjih godina posudio je glasove u videoigrama, uključujući "Grand Theft Auto III" i serijal "Dishonored".