PORAZ RUKOMETAŠICA OSIJEKA U 22. KOLU PRVE HRL

Osječanke praznih ruku iz Splita
Objavljeno 12. svibnja, 2021.
Rukometašice Osijeka upisale su drugi uzastopni poraz izgubivši u 22. kolu Prve HRL kod Splita 2010 sa 27:26 (14:14). Time su se Osječanke definitivno oprostile od borbe za četvrto mjesto, o kojem i prije ovog dvoboja više nisu same odlučivale. Nakon prvog vodstva gošći (2:1) Splićanke su serijom 4-0 u sedmoj minuti povele sa 5:2 te su potom držale prednost većim dijelom prvog poluvremena. U 24. Osijek je ponovno poveo (12:11), a na odmor se otišlo bez ičije prednosti. U nastavku je viđena repriza početka prvog poluvremena, ponovno je Split 2010 napravio seriju 4-0 pa je u 40. vodio 18:15. Nakon toga slijedio je pokušaj lova gošći, no nisu uspijevale napraviti vlastiti mini niz pogodaka kojim bi se vratile u igru za bodove. U 51. Splićanke su odmaknule na najvećih “plus četiri” (25:21), gošće su tri minute prije kraja stigle na pogodak zaostatka (26:25), ali više od toga nisu uspjele napraviti, pa je Split 2010 uspio uzvratiti za poraz iz Zrinjevca. Josipa Paula Jerčinović s pet je pogodaka (dva iz sedmeraca) bila najefikasnija kod gošći, a po četiri zabile su Sara Sablić i Dora Lacković. Splićanke su do pobjede predvodile Klara Rubić (8) i Klara Birtić (7). G.R.