NASTAVLJEN NIZ

Cibalia vodila 3:0 pa drhtala u samoj završnici
Objavljeno 12. svibnja, 2021.
Nogometaši Cibalije ostvarili su i treću uzastopnu pobjedu. Nakon domaćeg slavlja nad Croatijom iz Zmijavaca (3:0) te gostujućeg kod Dubrave (3:0), na svom terenu svladali su i Orijent 1919. Domaći su već u prvom poluvremenu usmjerili susret. Andrija Bubnjar u 17. minuti donio je Cibaliji vodstvo, koje je devet minuta kasnije povećao lijevi branič Jakov Karabatić. U 61. minuti Ivan Jajalo postigao je pogodak za vodstvo Cibalije 3:0, samo dvije minute nakon što je ušao u igru i zamijenio mladog Dominika Križanovića. Pomislilo se kako je pobjednik tada riješen. Zapravo i bio je, međutim, gosti s Krimeje, zahvaljujući Emanuelu Črnku, ipak su uspjeli uvesti susret u neizvjesnije vode. Prvo je Črnko smanjio na 3:1 da bi isti igrač u 90. minuti drugi put zatresao mrežu Đakovića za 3:2. Tako su nogometaši Cibalije ipak "drhtali" u sudačkoj nadoknadi. Ove sezone dogodilo im se da su ispustili vodstvo 3:0. Ne i ovaj put, pa su ipak raširenih ruku dočekali kraj utakmice. K.L.

Standings provided by SofaScore LiveScore
CIBALIA   3 (2)

ORIJENT 1919  2 (0)

VINKOVCI - Stadion HNK Cibalia. Sudac: Ante Čulina (Zagreb). Strijelci: 1:0 Bubnjar (17.), 2:0 Karabatić (26.), 3:0 Jajalo (61.), 3.1 Črnko (71.), 3:2 Črnko (90.). Žuti kartoni: Jajalo, Baltić (Cibalia), Črnko, Fučak, Tadejević i Fatić (Orijent 1919). Crvenih kartona nije bilo.

CIBALIA: Đaković, Išasegi, Oršolić, Karabatić, Ciprić, Baltić, Crnov, Diyoke (od 59. Perić-Komšić), Križanović (od 59. Jajalo), Bubnjar i Jazvić (od 82. Stanić).

ORIJENT 1919: Boglić, Švrljuga, Mulac, Tadejević, Smolčić, Putnik, Fatić, Črnko, Gadže, Monjac (od 71. Vidas) i Fučak.