BSK U DUGOPOLJU IZGUBIO SUSRET 30. KOLA DRUGE HNL

Bjelobrđani bez bodova, liderstva i šestorke
Objavljeno 10. svibnja, 2021.

Neće po dobrom Bjelobrđani pamtiti subotnje gostovanje u Dugopolju, gdje je istoimeni domaćin prekinuo svoj post od dva i pol mjeseca bez pobjede! Zbog čega je uoči dočekivanja tada vodeće drugoligaške nogometne momčadi došlo do promjene na dugopoljskoj klupi s koje je Ivica Miše debitirao punim uspjehom.

Domaćini su do njega došli u završnici utakmice otvorivši organiziranog protivnika iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca koji je realiziralo Hajdukovo "dite" Šego. Nakon toga su gosti preuzeli više rizika u igri otvarajući prostor pred svojim vratima koja je u 82. minuti pogodio Jakov Bašić te tako definirao ostanak bodova u Dalmaciji - 2:0. Njihov gubitak koštao je BSK silazak s čelne pozicije, ali i šestorke za utakmicu u srijedu za koju sigurno neće kandidirati Gbane, Majtanić, Vrdoljak i Bajić jer su u Dugopolju akumulirali žute kartone. Uz to je upitan oporavak Periše koji je zbog ozljede igru napustio već u prvom poluvremenu, dok je kapetan Dalić iz identičnog razloga kapetansku vrpcu predao u 17. minuti nastavka. Prvi je dio toga susreta 30. kola, inače, protekao u očekivanoj povećanoj aktivnosti domaćih nogometaša kojima su dobro parirali gostujući, ali u 72. minuti izgubivši koncentraciju, nakon čega su kola krenula nizbrdo... D. Lekšan
DUGOPOLJE*2(0)

BSK*0

DUGOPOLJE - ŠC "Hrvatskih vitezova". Vrijeme sunčano. Teren dobar. Bez gledatelja. Sudac: Martin Turčin (Tuhelj). Strijelci: 1:0 Šego (72.-11m), 2:0 J. Bašić (82.). Žuti kartoni: Bosančić, Brković (Dugopolje), Gbane, Majtanić, Vrdoljak, Bajić i L. Mihaljević (BSK). Crvenih kartona nije bilo.

DUGOPOLJE: Silić, Karabatić, Balić, Vujčić, Rubić, Markota (od 56. Bushaj), Javorčić, Brković (od 88. Rakić), Bosančić (od 62. J. Bašić), Kreković, Šego (od 88. Veić).

BSK: Đilas, Periša (od 39. Čikvar), Dalić (od 62. Gavrić), Majtanić, Župan, Selbol (od 62. Bajić), Gbane (od 82. I. Mihaljević), Mišić, Vrdoljak (od 82. Aleksić), Ilić, Dabro.
Rezultati 30. kola: Dugopolje - BSK (Bijelo Brdo) 2:0, Junak (Sinj) - Hajduk II (Split) 2:0, Međimurje (Čakovec) - Dinamo II (Zagreb) 0:1, Inter Zaprešić - Opatija 3:0, Osijek II - Sesvete 0:3, Hrvatski dragovoljac (Zagreb) - Solin 2:1, Orijent 1919 (Rijeka) - Rudeš (Zagreb) 2:4, Dubrava Tim kabel (Zagreb) - Cibalia (Vinkovci) 0:1 i Croatia (Zmijavci) - Kustošija (Zagreb) 1:2.