FINALNA SERIJA ODBOJKAŠA ZAVRŠILA NAKON ČETIRI UTAKMICE

Mursaši ostali korak do majstorice, Mladost izdržala pritisak
Objavljeno 5. svibnja, 2024.

Izgledalo je u jednom trenutku da će o prvaku Superlige odbojkaša odlučivati majstorica u Zagrebu. Ali, Mladost je uspjela nadoknaditi zaostatak od 1-2 u setovima u četvrtoj utakmici finalne serije, te ja kao i prošle godine, titulu proslavila u Maloj dvorani Gradski vrt. Zasluženo, a isto bi bilo i da je Mursa-Osijek došla do poravnanja. Velika se i izjednačena bitka vodila u nedjelju navečer, 140 minuta igrači su dali sve za svaki poen, ali na kraju su svježiiji o koncentriraniji bili Zagrepčani.

Nakon što su tri prethodna dvoboja trajala četiri seta, ovaj je otišao do kraja. Peti set bio je kulminacija serije, koju su Osječani htjeli odvesti do kraja, ali im ipak nije pošlo za rukom.
Mursaši su prvi puta u finalnoj utakmici dobili prvi set, ali su potom u drugom bili u podređenom položaju. Treći je ponovo u znaku domaćina, koji ipak nije svoje dobro razdobolje uspio iskoristiti. Trener gostiju Peris pronašao je riješenja za preokret na svojoj klupi, neki igrači iz drugog plana su donijeli impuls, koji je na kraju dao i rezultat. Nakon 2-2, slijedio je rasplet, odluka hoće se slaviti titula ili izboriti majstorica. Mladost je djelovala svježije u završnici utakmice, nakon vodstva 4:9 bilo je jasno da će titula prema Zagrebu. Osječani se nisu predavali, stigli su na minus dva, ali nije ostalo svježine i energije da se izbori peta utakmica. N. Benčina

MURSA-OSIJEK 2
MLADOST 3

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 500. Suci: Ksenija Jurković i Jasmin Ramić.
MURSA-OSIJEK: Ivančić, Vuković, Giljanović, Marszalek, Viloria, Perillus, Đirlić (L), Dugandžić, Šunjo, Škugor, Šoš, T. Busak Vidaković, Verasto, Bečeheli (L). Trener: Bogdanović
MLADOST: Goč, Cvancinger, Smolej, Repek, Gajić, Jakopec, Pervan (L), Milić, Ivić, Vlašić, Ecker, M. Busak Vidaković (L), Stanković. Trener: Peris
REZULTAT PO SETOVIMA: 25:23, 15:25, 25:21, 22:25, 11:15

UTRKA KANUA JEDNOKLEKA ZA SENIORKE

Vanesa Tot bez olimpijske norme

ZAVRŠNI TURNIR KUPA HRVATSKE U KUGLANJU ODIGRAN U ŠIBENIKU

Nekompletni Osijek bez izgleda u polufinalu, trofeje su osvojili Zaprešić i Rijeka