POBJEDA NA MAKSIMIRU

Treća “petarda” u nizu, Osječanke bod do obrane naslova
Objavljeno 6. svibnja, 2024.
Nakon što su utrpale po pet komada Hajduku i Splitu, seriju "bacanja petardi" Osječanke su nastavile u nedjelju na Maksimiru protiv nogometašica Dinama, koje su, za razliku od splitskih ekipa, uspjele postići počasni pogodak.

Novom su pobjedom nogometašice Osijeka stigle na bod do obrane naslova prvakinja koji mogu osigurati već u sljedećem kolu, kada gostuju u Splitu kod Hajduka. Može se dogoditi da već danas Osječanke postanu nedostižne. Svoj međusobni susret igraju dva splitska kluba, pa ne pobijedi li Hajduk, Osječanke bi već četiri kola prije kraja mogle teoretski osigurati naslov prvakinja.

Serija na Maksimiru otvorena je zahvaljujući autogolu domaće vratarke Ane Filipović. Do odmora je Barbara Živković povećala vodstvo, koje je na 0:3 u nastavku povisila Maja Joščak. Uslijedio je trenutak opuštanja, što su domaće iskoristile pa su preko Grdiše u 60. minuti uspjele smanjiti zaostatak. Očito je to bila dobra opomena jer već minutu kasnije reprezentativka Izabela Lojna postigla je četvrti pogodak za osječku ekipu. Seriju je potvrdila najbolja strijelkinja Supersport Prve HNL za žene Lorena Balić K.L.
DINAMO  1 (0)

OSIJEK  5 (2)

ZAGREB - Stadion Maksimir. Sudac: Stjepan Sučić Velika Gorica. Strijelkinje: 0:1 Filipović 28. autogol, 0:2 Živković 38., 0:3 Joščak 54., 1:3 Grdiša 60., 1:4 Lojna 61., 1:5 Balić 73. Žuti karton: Kopić Dinamo. Crvenih kartona nije bilo.

DINAMO: Filipović, Kopić, Žagar od 86. Huzanić, Spajić, Jyoti, Stanić, Taritaš, Zdunić, Grdiša, Stančić i Bartolović.

OSIJEK: Anastasiadis, Živković od 89. Pernar, Bulut, Damjanović od 54. Andrlić, Nevrkla, Joščak, Balić, Lojna, Kirilenko od 89. Pranjić, Maya Lucia od 63. Maričić i Lubina.