OSIJEK - Dok je djelatnik HEP-a htio zamijeniti staro brojilo u zgradi u Vukovarskoj 130 u Osijeku, jedna od stanarki je na tavanu pronašla je punu vrećicu bombi i streljiva. Šok je doživio i djelatnik HEP-a koji je jednu ručnu bombu pronašao u ormariću za struju!? Nađeno je ukupno pet ručnih bombi i 42 različita streljiva.
- Nakon obilnih kiša počelo je curiti sa tavana u stanove. Otišla sam g
POLICIJA UPOZORAVA - Još jednom upozoravamo građane da oružje i minsko–eksplozivna sredstva ne ostavljaju i ne odbacuju uokolo, već ih dragovoljno predaju policiji, pozivom na broj 192. Protiv građana koji tako postupe neće biti podnesene ni prekršajne a ni kaznene prijave, a izbjeći će se i moguće stradavanje ljudi, kaže Roterbauer.
|
ore i ondje vidjela jednu vrećicu. Kada sam je htjela maknuti bila je dosta teška pa sam pogledala u nju i vidjela bombe i streljivo. Nakon što je djelatnik HEP-a našao i bombu u sandučiću za struju pozvala sam policiju koja je sve odnijela, kaže nam stanarka koja je pronasšla bombe. U najboljoj namjeri žena je vrećicu spustila u stubište i objesila o ljestve koje vode na tavan, da bi policija lakše do njih došla. Nije bila svjesna opasnosti u kojoj se takvim postupkom našla.
- Ne zna se koliko dugo su bombe i streljivo bili na tavanu i Osječanka se izložila velikoj pogubelji prenoseći ih. Upozoravamo građane da ni u kojem slučaju ne diraju minsko-eksplozivna sredstva, oružje i streljivo koje pronađu, već da odmah zovu policiju na besplatan broj telefona 192, kaže Edita Roterbauer, samostalna policijska inspektorica u Odsjeku za odnose s javnošću u PU osječko-baranjskoj.
Koliko dugo su bombe i streljivo bili na tavanu nije poznato, niti tko ih je ondje ostavio. Ručna bomba koja je pronađena u ormariću za struju bila je prekrivena debelim slojem prašine. Taj se ormarić godinama nije otvarao tako da postoji mogućnost da je ondje ostavljena još u vrijeme Domovinskog rata i da je na nju odavno zaboravljeno.S.Lacić