PAKET24 PREMIJER LIGA

Rukometaši Osijeka ostaju Premijer ligaši
Objavljeno 27. svibnja, 2024.
Rukometaši Osijeka igrat će i sljedeće godine u Paket24 Premijer ligi. U uzvratnom susrtu kvalifikacija za Premijer ligu Osječani su u nedjelju poraženi u Sisku 22:21. Kako su u prvoj utakmici u Zrinjevcu svladali Sisak s 33:23 to i je bilo i više nego dovoljno za ostanak u eliti. Za razliku od prvog osječkog sraza, u drugom su dominirale obrane. Nakon početnog ispitivanja snaga, domaćin je prvu veću prednost imao kod rezultata 7:3. Bilo je to u 20. minuti. Premda su gosti to u jednom trenutku prepolovili (10:8), Sisčani su ipak, na predah odnijeli lijepu prednost od četiri pogotka (13:9). Bio je to znak da nas u nastavku čeka puno uzbuđenja. No, Osječani nisu dopustili domaćinu da se do kraja razmaše i stigne do prednosti koja bi im donijela nervozu. Dapače, nakon nepunih desetak minuta igre bili su na samo jednom pogotku zaostatka (14:13). I mudro su se držali na tom priključku. Sisak je pokušavao na sve načine ne bi li ponovno stekao prednost koja bi mu donijela mogućnost da posljednju četvrtinu učini neizvjesnom. Na kraju nisu uspjeli. Na svaki pogodak ili dva domaćina, gosti su uzvratili istom mjerom i na kraju doživjeli minimalni poraz 22:21 za kraj sezone. U susretu s malo pogodaka najefikasniji kod Osječana bio je David Čičak sa šest pogodaka od čega je četiri pogodio iz sedmerca. Po tri su postigli Osijekovi krilni igrači Ninaj, Čurić i Vašarević. Slijedi odmor u kojem će trebati prije svega pripremiti roster za sljedeću sezonu kako bi se barem izbjegli stresovi dodatnih kvalifikacija. K.L./HRS