LUDA ZAVRŠNICA SLAVONSKOG OGLEDA U SUPERSPORT PRVOJ NOGOMETNOJ LIGI

Veliki preokret i pobjeda Zrinskog u Vukovaru
Objavljeno 24. svibnja, 2024.
Neizvjesna je završnica SuperSport Prve nogometne lige, velika je borba za naslov prvaka, ali i za ostanak. Infarktna je bila i završnica utakmice u petak na stadionu u Borovu naselju, gdje je Zrinski Osječko 1664 nakon preokreta osvojio važne bodove (2:1) za siguran ostanak na vrhu poretka. Zrinski je u Borovo naselje otišao po trobod, posljednjih desetak minuta utakmice bio je u rezultatskom zaostatku, nakon što je Gonzalez u 64. minuti pogodio za 1:0. Gosti su nakon toga bacili sve karte na napad i okrenuli u pet minuta. U 80. su izjednačili iz kaznenog udarca, lopta je u ruku pogodila Tabinasa, a najbolji strijelc lige Dominik Dogan s bijele je točke pogodio za 1:1. I onda u 85. nakon ubačaja iz kornera s prve vratnice idealno glavom puca Jelavić i pogađa za 1:2. No nije to bio kraj uzbuđenjima, u 89. minuti Vukovarci su dobili kazneni udarac, pucao je Knöll, a Marin Stanić ga je pročitao i obranio za veliko slavlje gostiju. Zrinski je na vrhu s 81 bodom, drugi Šibenik ima 76, ali i utakmicu manje, svoje obvezu u 32. kolu odradit će danas kod kuće s Dubravom Tim kabel. Inače, u posljednjem kolu u Gradskom vrtu Zrinski čeka Šibenčane. U velikoj borbi je i BSK, ali za ostanak u ligi. Bjelobrđani su treutačno pretposljednji i u nedjelju igraju u Dugopolju protiv posljednjeg Solina. BSK-u su bodovi nužni, jer u suprotnom ne piše mu se dobro. I. Li.
SuperSport Prva liga - 32. kolo
Danas (subota) u 14.50 igraju Šibenik i Dubrava Tim kabel (Zagreb), a od 17.30 susreti Jarun (Zagreb) - Croatia (Zmijavci) i Dugopolje - Orijent (Rijeka). U nedjelju kolo zaključuju Solin i BSK (Bijelo Brdo) od 17.30. U četvrtak su igrali Sesvete i Cibalia (2:1), a jučer Vukovar 1991 i Zrinski Osječko 1664 (1:2).