KVALIFIKACIJE ZA PREMIJER LIGU ZA RUKOMETAŠE

"Plus deset" za rukometaše Osijeka i osječku publiku
Objavljeno 22. svibnja, 2024.
Rukometaši Osijeka ostvarili su uvjerljivu pobjedu u prvoj utakmici kvalifikacija za Premijer ligu. Momčad Frane Veraje svladala je Sisak 33:23 u sjajnoj atmosferi osječke dvorane Zrinjevac koji je bio sjajno ispunjen, a navijački ambijent osim domaće Kohorte davali su i pristigli navijači iz Siska. No, trebamo naglasiti, na tribinama kao i na terenu sve je ostalo u duhu sportskog žara i borbe. Osječani su dominirali od početka susreta.

Domaćin je dominirao od početka do kraja susreta. Sičani su imali samo jedno izjednačenje i to na početku 2:2, sve ostalo vrijeme bili su u minusu. Krenuo je Veraja s malim iznenađenjem, u napadu je postavio istovremeno na vanjske pozicije Roka Purića i Domagoja Nedića, koji su brzinom trebali razbijati suparničku obranu. Osječani su odigrali sjajnih 30 minuta u oba smjera, a odličan na vratima bio je i Lovro Frajhaut koji je imao 12 obrana. Rezultat toga je "plus osam" nakon prvog poluvremena. Sisak je ušao bolje u nastavak, priprijetio i u manje od pet minuta doći na minus pet (25:20). Domaćin je u sljedećih osam minuta napravio seriju od 6:2 i opet ušao u mirnu zonu s devet pogodaka viška. Gosti međutim, ni tada ne odustaju. Slijedi njihov dobar niz od četiri pogotka pa novo priključenje na minus pet (26:21). Imali su Siščani napad za dolazak na "minus četiri" što bi im dalo realne izglede u uzvratu na domaćem terenu. Međutim, u završnici je sjajno branio drugi Osijekov vratar Dino Hećimović. Pridodao je osam obrana pa su osječki vratari susret završili s ukupno 20 obrana. Osječani posljednjih osam minuta nisu više primili pogodak pa se pred kraj dvoranom Zrinjevac zaorila poznata osječka navijačka pjesma - Ići ćemo daleko! Na kraju uvjerljivih 33:23 za Osječane. Vjerujemo kako će im ta zaliha biti dovoljna za uzvrat u Sisku u nedjelju 26. svibnja od 20 sati. Spomenimo kako je u drugom kvalifikacijskom susretu uvjerljivu pobjedu ostvarila kutinska Moslavina. Na domaćem terenu u Kutini svladali su Umag 33:25. Uzvrat toga susreta na rasporedu je u subotu.

Čak 20 obrana imali su domaći vratari: Lovro Frajhaut 12, Dino Hećimović osam. S devet pogodaka Karlo Vašarević bio je prvi topnik Osječana. Kod Siska nije bilo tako izrazitog strijelca. Mario Zakić je dao četiri, a po tri: Mario Prišek, Matteo Ražić, Toni Živković i Antonio Jurković.

Uzvratni susret u Umagu igra se u subotu 25. svibnja, u 20.00 sati, a u Sisku u nedjelju, 26. svibnja u 20.00 sati. K.Lacković
OSIJEK *33 17

SISAK *23 9

OSIJEK - Dvoranan Zrinjevac. Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina Zadar.

OSIJEK: Frajhaut 12+0, Hećimović 6+2, Babić 4, Purić 6, Zrno 1, Čičak 5, Ninaj 1, Glavan, Lukac 3, Čurić 2, Kekez, Vuković, Maganić, Vašarević 9-3, Kovačević i Nedić 2.

SISAK: Fritz-Sabljak 5+0, Pranjić 4+0, Milić, Senčar 2-1, Gnjatić, Njegovan 1, Zakić 4, Prišek 3, Paljuši 1, Ražić 3, Čunčić 1, Balija, Špiler 3, Živković 2, Žarković i Jurković 3.

SEDMERCI: Osijek 3-3, Sisak 6-4; ISLJUČENJA: Osijek 14 minuta Babić 2, Purić 2, Zrno 2, Ninaj 2, Čurić 2, Maganić 2 i Nedić 2; Sisak 6 minuta Špiler 2, Žarković 2, Jurković 2.