MŽNL OSIJEK - VINKOVCI

Vardarac se tješi: “Nije sve gotovo”
Objavljeno 21. svibnja, 2024.
Radnički iz Dalja i Darda nastavljaju utrku za "jedinicu" i plasman u Treću NL Istok, dok Vardarac posustaje i vjerojatno je ispao iz te utrke. Matematički ništa nije riješeno, do kraja prvenstva Međužupanijske nogometne lige Osijek - Vinkovci četiri su kola, još je dosta bodova u optjecaju i neke se stvari mogu promijeniti, ali to bi već bilo u sferi čuda.

Radnički iz Dalja zasluženo je na vrhu, ovo kolo je imao težak ispit u Donjem Miholjcu kod Jedinstva, ali položio ga je - odlično. Zabio je tri komada za nova tri boda. Dobro je krenulo za domaćine, poveli su preko Luke Harkanovca, ali odmah potom ostali s igračem manje jer je Ivan Lacković zaradio crveni karton. Daljci su preozbiljna momčad da taj višak na terenu ne bi iskoristili, u 45. je izjednačio Filip Petrušić, a u drugom dijelu Viktor Valentić i Nebojša Popović pogodili su za velikih 1:3, Filip Stanić je uspio samo ublažiti poraz Miholjčana. Drugoplasirana Darda je pokraj Đole petardirala Borac iz Bobote, koji je bio posve nemoćan. Dominik Dubravac te Martin Horvatek s dva pogotka donijeli su Dardi sigurnih 3:0 u prvom poluvremenu, Matko Kasač i Toni Panić su u drugom poluvremenu samo potvrdili pobjedu Darđana. I dok jednim Baranjcima ide dobro, njihovim susjedima iz Vardarca je sve lošije. Vardarčani su dugo bili vodeća momčad MŽNL-a Osijek - Vinkovci, najveći kandidat za naslov prvaka, a onda je krenuo pad, koji se ne može zaustaviti. Vardarčani su remijem kod Mladosti u Đakovačkoj Satnici najvjerojatnie ispali iz utrke za prvaka, iako, nije još sve gotovo. Momčad Marka Dinjara je u Satnici Đakovačkoj bila nadomak pobjede, a onda je na glup način prokockala. Baranjci su poveli u 20. minuti pogotkom Roberta Kubice, tih 0:1 je bilo sve do 89. minute, kada zabija Fabijan Domitrek. No ne u mrežu Mladosti, nego vlastitu, za konačnih 1:1. Ova što se događa Vardarcu ove sezone nije im prvi put. I prošle sezone dugo su sanjali san o prvaku, željeli u viši rang, pa posustali. Činilo se da su ovo prvenstvo zreliji i pametniji, ali scenarij se ponavlja. No nije još sve gotovo...

U Jarmini jedva čekaju da se sve zgotovi, jer Borincima je sve teže okupiti momčad i odigrati utakmicu, čvrsto su zakucani za dno i sigurno ispadaju, pa svi mole Boga samo da prođu još ova četiri kola. Borinci su još prije samo nekoliko godina bili solidan i stabilan klub, ali sad je to teška agonija. Jarminčani su u Soljane doputovali sa samo 12 igrača, imali su samo jednu, jedinu zamjenu, ali ni ona nije ulazila u igru. Slavonija je naravno lako slavila, zabila osam komada i popravila gol-statistku. U derbiju gornjeg doma Višnjevčani nisu ponijeli ništa kući iz Vinkovaca. Dilj je pogodcima Marka Terzića i Stjepana Kovačevića poveo 2:0, Višnjevčani su smanjili pogotkom Filipa Radovanovića, ali više od toga nisu mogli. Tomislav je nastavio lošu seriju, nakon lude završnice bodove iz Livane odnio je Zrinski u Bošnjake. Filip Kasač je u 92. minuti pogodio za bod Tomislava (2:2), ali u 94. Stjepan Naglić donosi novu prednost gostima i pobjedu od 3:2.

I. Liović
Rezultati 30. kola
Radnički (Županja) - Sloga (Štitar) 1:1, Darda - Borac (Bobota) 5:0, Mladost (Đakovačka Santica) - Vardarac 1:1, Slavonija (Soljani) - Borinci (Jarmina) 8:0, Jedinstvo (Donji Miholjac) - Radnički (Dalj) 2:3, HAŠK Sokol (Stari Jankovci) - Otok 0:4, Tomislav (Livana) - Zrinski (Bošnjaci) 2:3, Dilj (Vinkovci) - Višnjevac 2:1 i Šokadija (Babina Greda) - Radnički (Mece) 1:1.