EP U GAĐANJU LETEĆIH META

Osječki je dvojac mogao i bolje
Objavljeno 19. svibnja, 2024.
Najbolji strijelci u gađanju letećih meta su u talijanskom Lonatu, gdje se puca za europski primat. Odrađeni su pojedinačni nastupi u trapu, disciplini koja Hrvatima itekako leži. Na vatrenoj liniji bio je i dvojac GSD Osijek 1784, u juniorskoj konkurenciji nastupili su Janoš Karakaš i Toni Gudelj. No krenimo od seniora. Giovanni Cernogoraz izborio je nastup u finalu, ali nije uspio obraniti naslov europskog prvaka, koji je prošle godine osvojio na osječkom Pampasu. U kvalifikacijama je Cernogoraz pogodio 121 metu te je raspucavao za poredak od 4. do 7. mjesta. Na kraju je bio šesti, a to je bila i posljednja viza za finale, gdje je ostvario identičan plasman. Prvi je od šestorice napustio završnicu sa 22 pogotka. Na kraju na tronu ga je naslijedio Španjolac Alberto Fernandez (46), koji je tako potvrdio i olimpijsku kvotu za Pariz. Drugi je Turčin Yavuz Ilnam (44), a treći Slovenac Boštjan Maček (34). U kvalifikacijama Anton Glasnović bio je 23. (117), a Franceso Rivalico 46. (115). Naš tercet je u momčadskom dijelu zauzeo 8. mjesto (353), zlato je pripalo Turskoj (359), ispred Velike Britanije (357) i Finske (356).

U juniorskom programu nastupilo je 47 strijelaca, a hrvatske nade su se poredale u poretku od 29. do 31. mjesta. Karakaš je pogodio 109 meta, jednu manje imali su Gudelj i Mateo Zrinski. Za finale je trebalo 117, a u njemu je nakon raspucavanja slavio Talijan Matteo Dambrosi (41). Talijani su i ekipni prvaci (357), a hrvatski trio je završio na 7. mjestu (325). Danas završava trap dio programa, a naši seniori i juniori nastupit će u disciplini trio ESC. N.B.