FINAL FOUR KUPA HRVATSKE ZA RUKOMETAŠE

NEXE senzacionalno ispao, Spačva očekivano poražena od Zagreba
Objavljeno 17. svibnja, 2024.
U finalu 32. izdanje Kupa Hrvatske za rukometaše igrati će Zagreb i Sesvete. Aktualni branitelj naslova Zagreb u polufinalu je Kupa Hrvatske koji se igra u sklopu Festivala rukometa u porečkoj dvorani Žatika pobijedio vinkovačku Bjelin Spačvu s 30;20 (14-8). Veliko iznenađenje dogodilo se u prvom polufinalu. Sesvete je s vrlo uvjerljivih 32:23 (17:9) porazilo NEXE koje je tako ostalo bez mogućnosti osvajanje trofeja što je velika želja našičkog kluba. Bilo je to još jedno slabo izdanje NEXE-a, koji su dobro ušli u utakmicu, ali nije ništa tada nagovještavalo da će se vrlo brzo dogoditi potpuni potop. Već do odmora Sesvete je vodilo 17:9. Pokušao je trener NEXE.a Krešo Ivanković s brojnim promjenama i u momčadi, ali i koncepcijski. Ništa nije pomoglo. Vodilo je Sesvete čak i 11 pogodaka razlike. Na kraju 32:23 za momčad Igora Vorija koja će prvi put igrati u finalu Kupa Hrvatske. Sesvete su do pobjede predvodili Davor Gavrić, Ivan Dumenčić i Patrik Hršak s po šest golova, dok je Nikola Jelovčić zabio pet golova. Filip Perić je sakupio osam obrana. Kod NEXE-a u čijim redovima nije bilo ozlijeđenog reprezentativnog vratara Dominika Kuzmanovića, najefikasniji su bili Manuel Štrlek i Ognjen Cenić s po pet golova, dok je Luka Moslavac dodao s četiri pogotka.

Zagrebu će ovo biti 31. finale. Aktualni hrvatski prvak i pobjednik Kupa nije imao previše problema protiv Spačve. Na poluvremenu je vodio sa šest razlike (14:8), u 40. minuti s "plus deset" (22-12), a dvije minute poslije i s najvećih 11 golova plusa (23:12). Na kraju je završilo s uvjerljivih 30:20. Zagreb su do pobjede predvodili Miloš Kos sa sedam golova i Timur Dibirov sa šest, dok su Filip Glavaš, Aleks Kavčić i Ivan Čupić dodali po tri gola. Zagrebovi vratari sakupili su 15 obrana, Ante Grbavac devet, a Matej Mandić šest. U redovima vinkovačkog sastava najefikasniji su bili Vlado Matanović s četiri te Patrik Maroš i Marin Greganić s po tri gola.

Finale je na rasporedu u subotu 18. svibnja u 17 sati.