ODLIČNO IZDANJE OSJEČKIH RUKOMETAŠICA

Zamalo su uzvratile istom mjerom, ovih velikih “plus 13” vraća samopouzdanje
Objavljeno 16. travnja, 2024.
Vezale su napokon osječke rukometašice dvije prvoligaške pobjede na svom Zrinjevcu. Obje imaju dodatnu težinu jer su izborene protiv direktnih suparnica u borbi za ostanak. Očito je da su prvenstvenu stanku trener Zdenko Kordi i njegove igračice iskoristili za kvalitetnu pripremu. Nakon što su svladale Sesvete (28:25), Osječanke su imale tri tjedna mira napraviti pobjednički plan za ogled sa Zametom, koji je gostovao u sklopu 21. kola.

Riječanke su bile itekako velik dužnik, jer su u prvom dijelu sezone nanijele Osijeku jedan od najtežih poraza sezone. Tih 35:20 svakako je dodatno motiviralo domaće da se pokažu u najboljem mogućem svijetlu. Izgubiti od nekog s velikom razlikom pa uzvratiti gotovo istom mjerom, nije česta pojava, ali malo je nedostajalo da Zamet strada i s tih 15 razlike, što je granica koju nije lako dostići ni protiv sastava iz slabijeg hrvatskog rukometnog razreda. No Osječanke su deklasirale svog dužnika, završilo je na kraju +13. Moglo je biti i više, ali ni ovako nije loše. Od samog početka bilo je vidljivo da će Kordijeva ekipa ići sto na sat. Vodstvo od 4:0 u 5. minuti najavilo je dobru napadačku izvedbu, a kako je prvi pogodak Katarina Borac primila tek minutu poslije, bilo je jasno da će i obrana biti na visini zadatka. To se pokazalo već do poluvremena, na kojem je domaći sastav imao 17:8. U nastavku je i ta granica od +15 visjela u zraku, dvije minute prije kraja bilo je i najvećih 29:15, ali sumnjamo da je nakon konačnih 31:18 bilo tko nezadovoljan napustio Zrinjevac. Osim, naravno, gostujuće ekspedicije.

- Važna utakmica, za koju smo se kvalitetno pripremale, imale smo i imperativ pobjede. Tako smo se postavile na parketu da smo već do poluvremena stekle znatnu prednost. Bilo je važno nastaviti u istom ritmu, odigrale smo svih 60 minuta kako treba. Trener je raspodijelio i minutažu, Dea Čivić zabila je i svoj premijerni prvoligaški pogodak, sve je ispalo kako smo i priželjkivali - kaže Nika Malovan, koja je četiri puta zatresla riječku mrežu.

Već preko tjedna igraju se susreti 22. kola, u kojem je Osijek slobodan, a u 23. rundi (subota) ponovo domaćin. Stiže koprivnička Podravka. N. Benčina
OSIJEK       31 (17)

ZAMET       18 (8)

OSIJEK - SD Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Feletar (Bjelovar) i Rendulić (Kutina)

OSIJEK: Borac (11+0), Ledenčan, Čivić 1, Josipović 2, Hren 3, Šoš, Gardaš, Jozanović 3, Kragujević, Jelečević, Malovan 4 (1), Frančić 6, Grgić 3, Vrdoljak 2, Pehar 6 (1), Bulatović 1

ZAMET: Leverić (2+0), Vujisić (7+0), Troskot 1, Debelić 3, Mršić 1, Jukan 1, Tabar 2 (2), Pleša 4, Brusić, Pleše 2, Grozdanić, Svast 2, Šutović 1, Markulinčić 1

SEDMERCI: Osijek 3(2), Zamet 3(2); ISKLJUČENJA: Osijek 12 minuta (Josipović 2+2, Šoš 2+2, Malovan, Bulatović), Zamet 8 minuta (Jukan, Pleša 2+2, Šutović)

TABLICA
Ostali rezultati 21. kola: Lokomotiva - Bjelovar 32:20, Zrinski - Koka 30:26, Dugo Selo ‘55 - Rudar 35:25, Dalmatinka - Podravka 18:33, ŽARK Split - Split 2010 0:10

1.Podravka       21       21       0       0       703:382       42

2.Lokomotiva       19       15       1       3       578:402       31

3.Zrinski       19       12       1       6       522:500       25

4.Dalmatinka       20       11       2       7       501:493       24

5.Split 2010       21       11       2       8       537:533       24

6.Bjelovar       19       11       0       8       550:522       22

7.Dugo Selo ‘55       19       10       2       7       514:511       22

8.Koka       20       7       1       12       484:565       15