NOVA TRI BODA NA KONTU LIDERA

Zrinski nije zabio pogodak, ali je pobijedio
Objavljeno 14. travnja, 2024.

Nogometaši Zrinskog Osječko 1664 ispunili su svoj plan u 26. kolu SuperSport Prve lige. Na Kvarner su otišli po tri boda i uspjeli su ih donijeti kući. Orijent ih je na Krimeji obilato darivao, zabio je jedini pogodak na utakmici koji je gostima osigurao novu pobjedu. Krimejčani, koji se bore za ostanak u ligi, ostavili su vrlo dobar dojam protiv lidera. Štoviše, domaćin je u većem dijelu utakmice, posebice u prvom poluvremenu, bio bolja momčad na terenu, no Zrinski je poznat po tome da je prava natjecateljska ekipa koja zna igrati na rezultat, kad stekne prednost, teško da će je ispustiti. Tako je bilo i na Krimeji, gdje su Slavonci, ni krivi ni dužni, poveli već u 7. minuti. Budišina momčad imala je korner, ubačena lopta na vrh peterca iznenadila je Marija Tadejevića, koji ju je nespretno zahvatio i spremio u vlastitu mrežu za 0:1. Pokazalo se da je taj pogodak presudio o pobjedniku, a Zrinski može biti itekako zadovoljan. Nije bio previše opasan, brz i agresivan, kako to inače zna biti, a ipak je pobijedio. No, na kraju krajeva, koga briga za dojam kad su važna tri boda u džepu. I. Li.

Standings provided by Sofascore
ORIJENT       0

ZRINSKI       (1)

RIJEKA - Stadion Krimeja. Gledatelja: 600. Sudac: Mateo Erceg (Pristeg). Strijelac: 0:1 Tadejević (7-ag). Žuti kartoni: Švrljuga (Orijent), Svržnjak (Zrinski)

ORIJENT: Mohorović, Braut, Bubnjar (od 74. Mulac), Švrljuga (od 46. Bodetić), Muminović, Faal, Simčić, Milanović (od 60. Valjan), Galešić (od 84. Lazar), Tadejević, Bagadur

ZRINSKI OSJEČKO 1664: M. Stanić, Unušić, Kuprešak (od 46. P. Stanić), I. Stanić (od 74. Svržnjak), Ćubel, Stranput, Dalić, Eskinja (od 63. Horvat), Pekarić (od 86. Oršolić), Mujagić (od 63. Jelavić), Dogan