HRVATSKI DAN U CITYJU

Ovakav Gvardiol treba Hrvatskoj u Njemačkoj, dobar je bio i Kovačić
Objavljeno 14. travnja, 2024.
Mjesto Joška Gvardiola u obrambenoj liniji hrvatske nogometne reprezentacije nije upitno, a kad je zdrav i spreman, onda nije dobar, nego odličan. Napokon se aklimatizirao na Englesku, igra sve bolje u redovima Cityja, nakon sjajne predstave u Ligi prvaka protiv Real Madrida briljirao je i u Premijer ligi. Manchester City pregazio je Luton Town s rezultatom 5:1, a utakmicu će dugo pamtiti i Mateo Kovačić, kao i Gvardiol. U borbi za naslov prvaka Engleske City je ubilježio laku domaću pobjedu protiv Lutona, pogodak za 2:0 postigao je hrvatski veznjak Mateo Kovačić prekrasnim, silovitim udarcem s 15 metara u 64. minuti. To mu je bio prvi pogodak u Premiershipu u dresu Manchester Cityja. U 87. minuti Gvardiol je asistirao Dokuu za 4:1, a u trećoj minuti sudačke nadoknade branič Vatrenih još je jednim lijepim pogotkom, s ruba kaznenog prostora u bliži gornji kut, postavio konačnih 5:1. Gvardiolu je to bio drugi pogodak u drugom uzastopnom nastupu, nakon što je fenomenalno pogodio i protiv Real Madrida u Ligi prvaka. Kovačić i Gvardiol zaslužili su izvrsne ocjene za svoju partiju, a obojica su protiv Lutona igrala od početka do kraja. Dva mjeseca prije Eura Zlatko Dalić može biti zadovoljan, Joško je u velikoj formi, Kovačić igra toplo-hladno, ali valjda će se ustaliti, te u Njemačkoj ponovno biti važna i pouzdana karika u igri naše momčadi. I. Li.