PRVA POLUFINALNA UTAKMICA DOIGRAVANJA ZA PRVAKA

Brokeri napravili prvi korak prema finalnoj seriji
Objavljeno 13. travnja, 2024.

Naravno da nije bilo realno za očekivati da košarkaši s Drave mogu u tjedan dana dvaput izgubiti od istog protivnika. Samobor je u završnom kolu Prve lige svladao Vrijednosnice Osijek, ali u prvoj utakmici polufinalne serija doigravanja za prvaka, nije imao nikakve izglede.

Prvi sraz drugog i trećeg nositelja bio je jednosmjerna ulica, Brokeri su očito izvukli neke pouke i najmanja pogreška bila je isključena.  Na početku, očekivana nervoza na obje strane, gotovo dvije minute nije bilo ubačaja, gosti su svoj prvi iz igre  imali tek u četvrtoj minuti. Vrijendosnice Osijek odmah su preuzele rezultatsku kontrolu, koje je prvi puta bila dvoznamenkasta početkom druge dionice (26:16).

U 17. minuti je najvećih 44:29, razigrani Budimir i Primorac bili su lucidni u napadu, pratili su ih i ostali, a gosti su živjeli od raspoloženja Simona, koji ipak nije mogao sam. Moglo je na odmoru biti i više od +13 (51:38), ali u nastavku je razlika u kvalteti, barem u ovoj utamici, došla do izražaja. Osječka obrana napravila je odličan posao u trećoj dionici. U 25. minuti je 61:46, domaćin potom serijom 11:0 lomi i zadnji otpor suparnika.

U zadnjih deset minuta, treneri su startere posjeli na klupu, utakmica je bila rano odlučena, a ostaje za vidjeti hoće li ubrzo biti poznat i sudinik finala, za koje su potrebne dvije pobjede. Druga utakmica je u utorak u Samoboru. N. Benčina

VRIJEDNOSNICE OSIJEK*99
SAMOBOR*69

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 300. Suci: Grubišić, Barišić i Lipovac.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Ashton 12 (2-5), Matuzović, Kujundžić 7 (3-4), Tomljenović 6, Dmitrović 4 (2-2), Vladović 9 (2-3) , Budimir 17 (0-1) , Šiško 8 (2-2) , Bjelanović 8 (1-2), Primorac 17 (2-5), Šuvak 9 (1-1), Kotrulja 2.

SAMOBOR: Strunjak 7, Lukačić 9 (2-6), Mustafić, Sedlar, Čretni Pavičić 2, Macner 8, Linde 3, Prkačin, Majić 8 (2-2), Simon 20 (6-9), Mandalinić 12 (0-1).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 22:13, 29:25, 21:13, 26:18